Jak zwiększyć pojemność skutera 4T. Na 85cc lub 125cc.

Cześć. Ostatnio natchnęło mnie aby powiększyć pojemność skutera. Jednak nie wiem co muszę kupić i jak założyć. Co będę potrzebował oprócz cylindra głowicy i tłoka? Czy wszystko będzie mi pasować? Proszę o pomoc.

Napewno mocniejszy wał, większy gaźnik i lepszy filtr powietrza. Raczej wkładaj cylinder max 90ccm - większe mogą nie pasować i szybko rozwalą ci silnik.

na pewno to Lenin nie żyje.
przy zmianie pojemności na 80cm dużo zalezy od tego ak mocny cylinder wsadzisz. w 90% przypadków jak do chinola wkładasz chinola z allegro to w żadne wymiany wału sie nie bawisz bo nie ma takiej potrzeby.
Kupujez kompletny zestaw, montujesz i najwyżej wymieniasz dysze w gaźniku

A jeśli wsadze większy tłok cylinder i głowice to gaźnik nie będzie za słaby?
Za wszystko ok. ile bym musiał zapłacić?

od 90 zł do 1800zł. źle pytasz.
zobacz po ile sa cylindry do twojego silnika i sobie wyrobisz opinie. artykułów o zmianie gara w 4T jest milion… z czego z 990 tysiecy tu na forum.

Mogę… słówko ?! NIE! Gy 6 139 qmb… max 72 ccm (lata to na seryjnym wale i bywa nawet miło… dysza #90). Potem jest już tylko… Gy 6 157 qmj. Szarpaj graty ku temu na… ale, ale, alledrogo. Dysza… #110, gazior fi 24. Finito. Reszta to już… kosmetyka. Jedziesz z tym tematem. My czytakujem co tam ci się znowu… ulęgnie. Na… Przedwiośniu, a roku następnego. ;)))

A jeśli kupię kompletny zestaw na allegro to mam pewność że będzie pasował?

jak kupisz przytomnie to tak

W jakim sensie przytomnie? Z tlumikiem wysokoobrotowym i 80ccm to ile by leciał?
Nie wiem jak mam sprawdzić czy mi będzie pasować (w sensie ten komplet), jest na to jakiś sposób?

nie masz żadnych tłumików wysokoobrotowych bo to 4T.
Przytomnie znaczy z wiedzą - nie najtańszy, nie najdroższy ale kompletny zestaw lub sprawdzony zestaw. Opisów takiego moda jest masa. Trzeba porządnie odrobić lekcje w internecie i sprawdzone rozwiązanie po prostu powielić

Ok. Jeszcze tylko jedno… Jak już będzie 80cc to musze tlumik inny wsadzić czy mogę jeździć na seryjnym?

Zmień ten tłumik, będziesz szczęśliwszy. Ave.

Ale jaki

jakiś ładny chyba. bo to głownie po to