Jak zwiększyć pojemność skutera 4T. Na 85cc lub 125cc.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #649954
    Miller
    Uczestnik
    • 1
    • 7Postów:

    Cześć. Ostatnio natchnęło mnie aby powiększyć pojemność skutera. Jednak nie wiem co muszę kupić i jak założyć. Co będę potrzebował oprócz cylindra głowicy i tłoka? Czy wszystko będzie mi pasować? Proszę o pomoc.

    #649960
    chmielu
    Uczestnik
    • 7
    • 17Postów:

    Napewno mocniejszy wał, większy gaźnik i lepszy filtr powietrza. Raczej wkładaj cylinder max 90ccm – większe mogą nie pasować i szybko rozwalą ci silnik.

    #649964
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    na pewno to Lenin nie żyje.
    przy zmianie pojemności na 80cm dużo zalezy od tego ak mocny cylinder wsadzisz. w 90% przypadków jak do chinola wkładasz chinola z allegro to w żadne wymiany wału sie nie bawisz bo nie ma takiej potrzeby.
    Kupujez kompletny zestaw, montujesz i najwyżej wymieniasz dysze w gaźniku

    #649967
    Miller
    Uczestnik
    • 1
    • 7Postów:

    A jeśli wsadze większy tłok cylinder i głowice to gaźnik nie będzie za słaby?
    Za wszystko ok. ile bym musiał zapłacić?

    #649970
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    od 90 zł do 1800zł. źle pytasz.
    zobacz po ile sa cylindry do twojego silnika i sobie wyrobisz opinie. artykułów o zmianie gara w 4T jest milion.. z czego z 990 tysiecy tu na forum.

    #649987
    Spider
    Uczestnik
    • 0
    • 150Postów:

    Mogę… słówko ?! NIE! Gy 6 139 qmb… max 72 ccm (lata to na seryjnym wale i bywa nawet miło… dysza #90). Potem jest już tylko… Gy 6 157 qmj. Szarpaj graty ku temu na… ale, ale, alledrogo. Dysza… #110, gazior fi 24. Finito. Reszta to już… kosmetyka. Jedziesz z tym tematem. My czytakujem co tam ci się znowu… ulęgnie. Na… Przedwiośniu, a roku następnego. ;)))

    #650041
    Miller
    Uczestnik
    • 1
    • 7Postów:

    A jeśli kupię kompletny zestaw na allegro to mam pewność że będzie pasował?

    #650064
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    jak kupisz przytomnie to tak

    #650155
    Miller
    Uczestnik
    • 1
    • 7Postów:

    W jakim sensie przytomnie? Z tlumikiem wysokoobrotowym i 80ccm to ile by leciał?
    Nie wiem jak mam sprawdzić czy mi będzie pasować (w sensie ten komplet), jest na to jakiś sposób?

    #650158
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    nie masz żadnych tłumików wysokoobrotowych bo to 4T.
    Przytomnie znaczy z wiedzą – nie najtańszy, nie najdroższy ale kompletny zestaw lub sprawdzony zestaw. Opisów takiego moda jest masa. Trzeba porządnie odrobić lekcje w internecie i sprawdzone rozwiązanie po prostu powielić

    #650544
    Miller
    Uczestnik
    • 1
    • 7Postów:

    Ok. Jeszcze tylko jedno… Jak już będzie 80cc to musze tlumik inny wsadzić czy mogę jeździć na seryjnym?

    #650608
    Spider
    Uczestnik
    • 0
    • 150Postów:

    Zmień ten tłumik, będziesz szczęśliwszy. Ave.

    #650609
    Miller
    Uczestnik
    • 1
    • 7Postów:

    Ale jaki

    #650611
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    jakiś ładny chyba. bo to głownie po to

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button