Jak zrobić gasboxa?

Jak zrobić gasboxaż

Co to jest gas box?
Każdy nowy posiadacz skutera zadaje sobie to pytanie, sam również myślałem nad tym kiedy jeszcze nie posiadałem katany. Gas box jest to połączenie mniejszego spalania i lepszych osiągów naszej maszynki, służy on również do łatania dziur w przyspieszeniu (tak zwanemu zamulaniu). Gas boxa najczęściej stosujemy do większych pojemności np. gdy zakładamy większy gaźnik i chcemy oszczędzić na paliwie które wciąż robi się droższe.

Co potrzebne?
- Wężyk paliwowy ok. 1m. (śr. 4.5mm)
- Puszka po sprayu dezodorancie (najlepsza po gazie do zapalniczek lub WD-40)
- Suszarka
- Cyna
- 1m listwy aluminiowej
- 4 śrubki
- Trójnik
- 2-3cm rurki metalowej o śr. 5-5.5mm
- Wiertarka/wkrętarka
- Wiertło 5-5.5mm
- Kombinerki, szczypce
- 4 opaski na śrubkę

Co gdzie i jaką

1. Wypryskujemy resztki gazu z naszej puszki i za pomocą kombinerek wyrywamy z niej zaworek.



2. Wiercimy otwór na miejscu zaworka o średnicy jakiej podałem wyżej
3. następnie wkładamy w wywiercony otwór rurkę (tak aby wystawało z niej od 1-1.5cm.
4 Nagrzewamy wstawioną rurkę naszą suszarką (lutownica zajęło by to wieki) i przy pomocy cyny lutujemy ja nietypowym sposobem z użyciem suszarki.




5 Teraz w rowek wpuszczamy gorącego kleju (tego z pistoletu) w celu uzyskania jak największej szczelności puszki. (wpuszczamy w Rowek wokół naszej dyszy na równo z krawędzią)




Gas box gotowy!

Montowanie go w katanie

- Nakładamy wężyk na koniec dyszy na naszym gas box’ie i ściskamy go naszą opaską na śrubkę.

- Teraz przecinamy wąż od podciśnienia i wstawiamy na niego 2 w/w opaski i nakładamy trójnik

- Na drugi koniec wężyka od gas boxa nakładamy opaskę i zakładamy na trójnik

Dla leniwych







Pewnie się zastanawiacie po co są śruby oraz listwa aluminiowa, już wyjaśniam. Jeśli chcemy aby nasz gas box wyglądał jak jakaś butla od NOS’a to musimy go jakoś efektownie zamocować, a więc owijamy w około gas boxa naszą listwę i przykręcamy ją na 2 śrubki do ramy czy do jakiegoś plastiku, na drugim końcu puszki powtarzamy to samo.

Dla efektu można również pomalować puszkę na biało i nakleić znaczek NX lub NOS






I co sprawdza się to jako gaz box??;/

własnie sprawdza to się ?

Mi to działa :wink:

Mi to działa ;-)



A ciekawe jak to sprawdźiłeś??

Nie bardzo chce mi się w to wierzyć że to działa.

Działać - może i działa, ale czy daje jakieś efekty… :?:

krzyh999 napisał:

Mi to działa ;-)



Wjakim sensię ze co lampki się na nim swieca czy ze jest podlaczony i dziala za pierdołe w skuterze zajmujaca miejsce w kufrze

JAK TO DZIALA, DAJE EFEKTY :?:
skuter jest żwawszy :?: itd

Chyba cieższy… :P.
Co może dawać puszka po dezodorancie :P? Lipa i tyle…

Zeby gazbox cos dawał to musi byc zrobiony jak małossi

To lepszy efekt od tego dezodorantu da strzykawa i ręcznie działać :P.

zbliża się długi weekend, będę miał czas to z nudów go zrobię i napiszę czy są jakieś efekty. W co wątpie :confused: jak anrazie jedyny gas box, który działał to małossi.

fajne, tylko skąd wsiąść trójnik ? ;|

Z mielocha.

lestant napisał:

fajne, tylko skąd wsiąść trójnik ? ;|



W każdym sklepie motoryzacyjnym za grosze ...

W sklepie zoologicznym kupowałem trójnik xDD :573:

Red_Wariors napisał:

W sklepie zoologicznym kupowałem trójnik xDD :573:



Bardzo śmieszne....



Poza tym kupiłem już trójnik kosztował mnie 9zł. I mam takie pytanie czy zda to rezultat w 4T ?? Bo jeżeli nie to trójnik przyda mi się do czegoś innego ;)

Kurde, czy wy nie zrozumiecie że z puszki po dezodorancie nie da się zrobić gazboxaż On musi być z takiej jakby gumy składającej się jak gazbox małossi.

Kowal napisał:

Kurde, czy wy nie zrozumiecie że z puszki po dezodorancie nie da się zrobić gazboxaż On musi być z takiej jakby gumy składającej się jak gazbox małossi.



To czemu jest ten temat dalej dostępny a nie zablokowany i usunięty ? Poza tym właściciel tematu twierdzi że ponoć działa ale prawda w/g ciebie Kowal jest bardziej przekonująca.

http://allegro.pl/item672424306_gazbox_gasbox_malossi.html

a co sądzicie o tym ? to może działać ?