Jak zrobić gasboxa?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Jak zrobić gasboxaż

Co to jest gas box?
    Każdy nowy posiadacz skutera zadaje sobie to pytanie, sam również myślałem nad tym kiedy jeszcze nie posiadałem katany. Gas box jest to połączenie mniejszego spalania i lepszych osiągów naszej maszynki, służy on również do łatania dziur w przyspieszeniu (tak zwanemu zamulaniu). Gas boxa najczęściej stosujemy do większych pojemności np. gdy zakładamy większy gaźnik i chcemy oszczędzić na paliwie które wciąż robi się droższe.

Co potrzebne?
    – Wężyk paliwowy ok. 1m. (śr. 4.5mm)
    – Puszka po sprayu dezodorancie (najlepsza po gazie do zapalniczek lub WD-40)
    – Suszarka
    – Cyna
    – 1m listwy aluminiowej
    – 4 śrubki
    – Trójnik
    – 2-3cm rurki metalowej o śr. 5-5.5mm
    – Wiertarka/wkrętarka
    – Wiertło 5-5.5mm
    – Kombinerki, szczypce
    – 4 opaski na śrubkę

Co gdzie i jaką

1. Wypryskujemy resztki gazu z naszej puszki i za pomocą kombinerek wyrywamy z niej zaworek.

2. Wiercimy otwór na miejscu zaworka o średnicy jakiej podałem wyżej
    3. następnie wkładamy w wywiercony otwór rurkę (tak aby wystawało z niej od 1-1.5cm.
    4 Nagrzewamy wstawioną rurkę naszą suszarką (lutownica zajęło by to wieki) i przy pomocy cyny lutujemy ja nietypowym sposobem z użyciem suszarki.

5 Teraz w rowek wpuszczamy gorącego kleju (tego z pistoletu) w celu uzyskania jak największej szczelności puszki. (wpuszczamy w Rowek wokół naszej dyszy na równo z krawędzią)

Gas box gotowy!

Montowanie go w katanie

– Nakładamy wężyk na koniec dyszy na naszym gas box’ie i ściskamy go naszą opaską na śrubkę.

– Teraz przecinamy wąż od podciśnienia i wstawiamy na niego 2 w/w opaski i nakładamy trójnik

– Na drugi koniec wężyka od gas boxa nakładamy opaskę i zakładamy na trójnik

Dla leniwych

Pewnie się zastanawiacie po co są śruby oraz listwa aluminiowa, już wyjaśniam. Jeśli chcemy aby nasz gas box wyglądał jak jakaś butla od NOS’a to musimy go jakoś efektownie zamocować, a więc owijamy w około gas boxa naszą listwę i przykręcamy ją na 2 śrubki do ramy czy do jakiegoś plastiku, na drugim końcu puszki powtarzamy to samo.

Dla efektu można również pomalować puszkę na biało i nakleić znaczek NX lub NOS

Anonim
    Gość

I co sprawdza się to jako gaz box??;/

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Anonim
    Gość

własnie sprawdza to się ?

Anonim
    Gość

Mi to działa 😉

Anonim
    Gość

Mi to działa 😉

A ciekawe jak to sprawdźiłeś??

Nie bardzo chce mi się w to wierzyć że to działa.

Anonim
    Gość

Działać – może i działa, ale czy daje jakieś efekty… ❓

Anonim
    Gość

krzyh999 napisał:

Mi to działa 😉

Wjakim sensię ze co lampki się na nim swieca czy ze jest podlaczony i dziala za pierdołe w skuterze zajmujaca miejsce w kufrze

Anonim
    Gość

JAK TO DZIALA, DAJE EFEKTY ❓
    skuter jest żwawszy ❓ itd

Anonim
    Gość

Chyba cieższy… :P.
    Co może dawać puszka po dezodorancie :P? Lipa i tyle…

Anonim
    Gość

Zeby gazbox cos dawał to musi byc zrobiony jak małossi

Anonim
    Gość

To lepszy efekt od tego dezodorantu da strzykawa i ręcznie działać :P.

Anonim
    Gość

zbliża się długi weekend, będę miał czas to z nudów go zrobię i napiszę czy są jakieś efekty. W co wątpie :/ jak anrazie jedyny gas box, który działał to małossi.

Anonim
    Gość

fajne, tylko skąd wsiąść trójnik ? ;|

Anonim
    Gość

Z mielocha.

Anonim
    Gość

lestant napisał:

fajne, tylko skąd wsiąść trójnik ? ;|

W każdym sklepie motoryzacyjnym za grosze …

Anonim
    Gość

W sklepie zoologicznym kupowałem trójnik xDD :573:

Anonim
    Gość

Red_Wariors napisał:

W sklepie zoologicznym kupowałem trójnik xDD :573:

Bardzo śmieszne….

Poza tym kupiłem już trójnik kosztował mnie 9zł. I mam takie pytanie czy zda to rezultat w 4T ?? Bo jeżeli nie to trójnik przyda mi się do czegoś innego 😉

Anonim
    Gość

Kurde, czy wy nie zrozumiecie że z puszki po dezodorancie nie da się zrobić gazboxaż On musi być z takiej jakby gumy składającej się jak gazbox małossi.

Anonim
    Gość

Kowal napisał:

Kurde, czy wy nie zrozumiecie że z puszki po dezodorancie nie da się zrobić gazboxaż On musi być z takiej jakby gumy składającej się jak gazbox małossi.

To czemu jest ten temat dalej dostępny a nie zablokowany i usunięty ? Poza tym właściciel tematu twierdzi że ponoć działa ale prawda w/g ciebie Kowal jest bardziej przekonująca.

Anonim
    Gość

http://allegro.pl/item672424306_gazbox_gasbox_malossi.html

a co sądzicie o tym ? to może działać ?

Anonim
    Gość

ten gasbox to to samo co gasbox stage6 i polini, jedna sztywna pucha która sam nie wiem czy coś daje xd jak ma kupować gasbox s6 np. a na optyce mu nie zależy to niech lepiej taki zrobi bo efekt raczej ten sam będzie a dużo taniej ;p

[ Dodano: 29-06-2009, 00:41 ]
    kalin309, to właśnie gasbox malossi jedyny który coś daje.

Anonim
    Gość

Nabijasz się ze mnie? Jeśli tak to zrozum działanie gazboxa. Ten malossi tak się kurczy i rozkurcza bo tam ta mieszanka cofa się i odchodzi, a taka puszka się nie zgina, więc musi być tam powietrze, a ta mieszanka nie jest tam wtryskiwana z taką siłą żeby sprężyć to powietrze. A z kolei jeśli nie byłoby powietrza i „gazbox” by się opróżniał to ta puszka by się pogięła, bo nie wytrzymałaby próżnia, więc to NIE działa!!!!

[ Dodano: 29-06-2009, 00:43 ]
    Miało być do tego co mnie cytował

[ Dodano: 29-06-2009, 00:44 ]
    Kalin, jeśli to jest giętkie to tak.

Anonim
    Gość

gasbox’a ala malossi można zrobić z tej gumy co jest na amortyzatorach xD z jednej strony zatkać czymś i uszczelnić a z drugiej dokleić choćby klejem na gorąco kawałek plastiku z dziurką na wężyk i masz gasboxa malossi 😛

Anonim
    Gość

Więc wystarczy iż zdobędę taką gumę jak napisał kalin309, który znalazł gasbox „prawie identyczny” jak od malossi ? I to będzie działać ?

Anonim
    Gość

Powinno, bo nie wiem czy jeszcze giętkość tej gumy ma znaczenie.

Anonim
    Gość

ok w porządku a jeszcze pytanie skąd wsiąść taką gumę ?:D tzn. z czego taka guma będzie dobra ? 🙂

Anonim
    Gość

To już musisz kombinować. Jakby było wiadomo skąd wziąć to nikt by nie kupował gas boxa małossi. Moim zdaniem im bardziej miękka to tym lepsza.

Anonim
    Gość

Ale ta guma musi być jeszcze taka by paliwo jej nie ” po przepalało „

Anonim
    Gość
    Anonim
    Gość

Nie znam się na tym więc zapytam czy taki gazbox da coś do Aprilii RS 50 (dellorto PHBN 12mm) czy to raczej tylko do skuterów ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button