Jak zdjąć przednie koło z bebnem?

Witam.
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak zdjąć przednie koło z hamulcem bebnowym?
Koło odkrecilem i wisi na przewodzie od predkosciomierza i lince hamulcowej.
Potrzebuję rozebrać beben gdyż mi zablokował koło.
Jakieś propozycje?
Pozdrawiam

poradnik na jutupie

Odkręcić linkę szybkościomierza i hamulca? Może pomoże?

Witam.
Na Youtube nic nie mogę znaleźć.
Linkę hamulca odkrecilem, obrotomierz miał objechana śrubę więc ją rozwierciłem.
Czy bęben powinien wyjść luźno?
Jak pisałem koło się całkiem zablokowało więc teraz nie wiem czy próbować np podważyć bęben łomem o felgęczy może jest jakiś inny sposób?
Pozdrawiam

ty, ale to proste jest.
Jeżeli odkręciłeś linke prędkościomierza i hamulca to pozostaje trzymając z jednej strony ośkę koła z drugiej odkręcić nakrętkę i ośka powinna wyjść. Możesz jej delikatnie pomóc z młotka skoro to stoi wszystko. Koło wręcz wypadnie.
Zapamiętaj jak są podkładki, tulejki… itd

Znaczy się źle się wyraziłem.
Koło odkrecilem, chodzi mi o zdjęcie bębna z koła.
Czy powinien sam zejść bez problemu?
Nie wiem czy się z nim szarpać jak jest zablokowany hamulec?
Pozdrawiam

jeżeli ci się rozparły szczęki i tak zostały to one ten bęben po prostu trzymają. Wiec jeżeli rozszczelnienie układu (lub zdjęcie linek) nie pomaga i nie ma w bębnie miejsca na śrubę którą można wkręcić i odpechnąć szczęke od bębna to zostaje stary dobry młotek. Bo jak rozumiem nie jest to sprawa łożysk które stanęły?

Szczerze mówiąc to nie wiem co jest przyczyną.
Koło zatrzymało się na dobre że skutera nawet pchnąć nie można.
Ale skoro odkrecilem linkę prędkościomierza i rozwiercilem śrubę od linki hamulca i bęben nie drgnie to chyba wina leży w hamulcu?
Ja się na tym wgl nie znam a nawet nie jestem w stanie zaciągnąć skuter na warsztat. I jeszcze zapytam z innej beczki, jeśli mam zdjete blokady, licznikowo rozpędzam się do ok 80, czy pilujac skuter mogę go zajechac czy może skutery mają jakieś zabezpieczenie że niebezpiecznych obrotów nie osiągają?
Pozdrawiam

osiągają. i możesz zajechać.