Jak zdjąć pokrywę m.in. paska napędowego?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery, Motorowery i Motocykle Zipp Jak zdjąć pokrywę m.in. paska napędowego?

Ten temat zawiera 27 odpowiedzi, ma 12 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 5 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 28 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Czarek
    Czarek
    Użytkownik

Jak w temacie… To nie żart – odkręciłem wszystkie śruby imbusowe a pokrywa ani drgnęła.. Jedyne, czego nie zdjąłem to tzw. pierścienia Segera [nie miałem akurat odpowiednich szczypiec i na wszelki wypadek nowego pierścienia] z kopki ale gdyby tylko to ostatecznie uniemożliwiło mi zdjęcie tej pokrywy, to by ona przynajmniej się choć trochę odchyliła, była poluzowana.

Na poniższym zdjęciu zaznaczyłem wszystkie śruby, które odkręciłem.. No chyba kierownicy się najpierw nie odkręca? 😉

Uploaded with ImageShack.us

Zdjęcie profilowe Stiopa
    Stiopa
    Użytkownik

Nie zdejmuj tego zegera od kopniaka. Cały mechanizm kopniaka schodzi razem z pokrywą. Pokrywa trzyma się mocno na kołkach ustalających i dla tego nie.chce zejść. Obstukaj ją gumowym młotkiem żeby nie porysować, załóż kopniak, poszarp za miego i zejdzie.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Tak jak kolega wyżej pisze. Kopki nie trzeba ściągać a sama obudowa MUSI zejść ale najpierw upewnij się że wszystkie śruby są odkręcone a póżniej lekko popukaj w obudowę gumowym młotkiem lub zwykłym przez deskę. Jak dawno nie ściągałeś obudowy to pewnie się trochę zapiekła i jeśli ją obstukasz z każdej strony to musi zejść.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe Czarek
    Czarek
    Użytkownik

Wielkie dzięki! Gdybyś mnie jeszcze oświecił, do czego służy ta skrajnie lewa część [obok kopki, na lewo od niej] tejże pokrywy, którą jak zdjąłem [tylko to mi się udało w tym temacie zrobić], to ukazała mi się cienka gąbka przyciśnięta blaszką z otworami. Ta część pokrywy jest z plastiku [też czarna] i przykręcona na 2 śruby.

Zdjęcie profilowe sycyliusz
    sycyliusz
    Użytkownik

Ta gąbka ma za zadanie filtrować powietrze chłodzące mechanizm napędu.
    U mnie trochę inaczej to wygląda ale pewnie tutaj spełnia tą samą funkcję..

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Arczi
    Arczi
    Użytkownik

Odgrzeję kotleta 😉
    Czarku a wiesz może do czego jest ta mała fajka NA WEWN STRONIE POKRYWY filtra powietrza, którą można obracać w prawo lub w lewo???? Ona jest na dole przymocowana na dobre i można ją przekręcać w stronę gaźnika lub w stronę tyłu skutera.

Zipp Quantum R…w korkach nie stoi. Popieram Eko-Driving.

szyszu3
    Użytkownik

zrób zdj zaznacz a napewno ktoś Ci pomoże. 🙂 Bo nie wiadomo o co Ci chodzi.

Ja w korkach nie stoje.
    Zdjęcie profilowe Arczi
    Arczi
    Użytkownik

szyszu3
    Użytkownik

to jest blokada jak się nie myle. musisz to zdjąć.

Ja w korkach nie stoje.
    Zdjęcie profilowe Arczi
    Arczi
    Użytkownik

No właśnie tak myślałem ale jej wyjęcie nie spowoduje zmiany średnicy wylotu na zewnątrz….więc nie widzę sensu 😉
    A czy to nie jest wlot powietrza w celu chłodzenia…?

Zipp Quantum R…w korkach nie stoi. Popieram Eko-Driving.
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 28 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie