Jak założyc sprezynki sprzegła .???pomocy

Witam wszystkich.mam pytanie chodzi o sprezynki sprzęgła do mojego piaggio typhoon 2012r 50cc.mianowicie chcialem zmienic sprezynki sprzegla na twardsze ale tylko jeden poziom twardsze niz seriia.kupilem sprezynki polini zielone niby pod piaggio lecz ich za zadne skarby nie moglem naciagnac na nie ciezko bylo jak by byly za krotkie.seryjne sprezynki sprzegla sa ciut dluzsze od tych co kupilem .seryjne tez maja jedno uszko dluzsze a drugie krotrze.te zielone polini maja dwa uszka krotkie i nie wiem czy dobrze kupilem chodz bylo napisane ze sa pod piaggio.mam pytanie czy jest to mozliwe ze zle sprezynki kupilem temu tak ciezko bylo mi je zalozyc a i tak nie dalem rady je zalozyc.? jezeli zle kupilem to prosilbym o podpowiedz jakie kupic pod mojego piaggio typhoon 2012 50cc.chodzi mi tylko zeby byly o jeden stopien twardsze od serii z gory dziekuje za podpowiedz

Być może jest to problem sprzedawców. Kupiłem kiedyś dedykowane czerwone sprężynki do minarelli horizontal i po założeniu skuter dostawał obrotów i nawet nie ruszał, drugą sprawą może być to, że sprężynki polini np. Będą pasować dobrze tylko z ich sprzęgłem.

Czyli innej firmy brac sprezynki? Tylko jakiej ? :slight_smile:

Ja jeżdżę na czerwonych top racing i jest ok, ale raz w roku je wymieniam bo się rozciągają i tracą swoje właściwości

A firma naraku np sprężynki co o tym sadzisz bo wydaja sie pasowac dlugoscią moze sa lepsze od top racing?

Zmierz długość oryginalnych sprężynek i pytaj sprzedawców o długość tych, które chcesz kupić. To chyba najlepsze rozwiązanie. Naraku produkuje części jakości porównywalnej do oryginalnych. Nie jest to jakaś super firma tuningowa. Mam nawet wrażenie, że tak jak TEC, motoforce czy RMS tylko konfekcjonują (skupują od Chińczyków te lepiej wykonane i sprzedają pod swoją marką) Chociaż np uszczelniacze wału RMS to KOK (jedne z lepszych). Zmierz długość sprężynki i pisz do sprzedawców, wtedy będziesz miał gwarancję, że będą pasować. Jeżeli będą np 1mm krótsze to nie zwracaj uwagi bo twoje stare są już zapewne rozciągnięte

Tak zrobię.pomierze sprezynki. Dziekuje za podpowiedz :grin::facepunch: