Jak zakładac cylinder 70cc – yarox

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Jak zakładac cylinder 70cc – yarox

Ten temat zawiera 25 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 10 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 26 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam ma pytania :

Kupił bym cylinder 70cc coś pokroju malossi sporta etc…
    no i tu pytanie co trzeba zrobić by nic nie ukręcić czy zepsuć jak go zakładać w jakiej kolejności co trzeba robić z tłokiem jak wkładać chciałbym wiedzieć wszystko co i jak ma być nie mam pojęcia nigdy nie wymieniałem cylindra w skuterze i tu moja niewiedza

Anonimowy

Pierwsze co to wymyj go dokładnie w okolicach cyla. najlepiej wyjąć silnik z ramy. Powiedzmy że masz silnik wyjęty z ramy umyty. Ściagasz osłony cylindra w AC. Odkręcasz po kolei powoli nakrętki głowicy. Ściągasz głowicę, cylinder z szplilek. jak ściągniesz cylinder zatkaj otwór jakimś papierem szmatką byle czystą. Potem musisz ściągnąć tłok z korbowodu w tym celu najlepiej użyć szczyp cy seger-a. po zdjęciu zabezpieczeń swożnia wysuwasz sworzeń tłoka płaski śrubokrętem powinien wyjść gładko. Po wysunięciu sworznia tłok jest już wolny.

Zakładanie nowego cyla:
    usuń pozostałości starej uszczelki na karterze o ile istnieją
    nałóż nową uszczelkę pod cylek
    wsuń nowe łożysko igiełkowe z główkę korbowodu i nasmaruj olejem może ociekać olejem
    weź tłok od nowego cylka nałóż pokolei pierścienie jeżeli są 2 rodzaje pierścieni chromowe i żeliwne to pierwszy czyli ten dolny idzie żeliwny a drugie ten górny idzie chromowany.
    wpuść w rowek pierścieniowy na zamkach olej i przekręć pierścieniami 360 stopni.
    nałóż tłok na korbowód wsuń sworzeń i zabezpiecz go zabezpieczeniami.
    nasmaruje dokładnie tłok cylinder od środka ściśnij pierścienie na zamkach w rowkach pierścieniowych są takie wypustki na których mają zamknąć się pierścienie. Naprowadź zamki na te wypustki ściśnij pierścienie i załóż cylinder. Pamiętaj że tłok ma iść strzałka w stronę kanału wydechowego.
    nasuń cylinder do końca załóż uszczelkę pod głowicę głowicę i skręcaj na krzyż z wyczuciem.

P.S Usuń tą szmatkę z karteru 😉

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Anonimowy

Przemas92 co by się stało gdyby założył tłok odwrotnie? szczałką do góry.

Anonimowy

Po to jest strzałka, żeby nią zakładać do wydechu… A nie odwrotnie. Wtedy nie będzie równo z oknami tłok.

Anonimowy

Teraz odkręcając głowice muszę mieć nadzieje że założyłem dobrze 😐

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Anonimowy

Dzieki przemas pisze wasze dośiadczenia a i będe jeszcze wymieniał łozyska na wale tylko nie wiem jak je wbić czy wybić no i co muszę zrobić by te łoyska stare wyciągnąć i wsadzić nowe ?

A ten olej to z dozownika najlepiej ?

A i jak by jeszcze ktoś wiedział o cylku stage6 street race coś bo mam okazję kupić za 350zł nówkę nie zakładaną nigdy ?

Anonimowy

Mnie łożyska wyszły spokojnie z karterów, ale przy składaniu do jednego karteru musiałem wbić młotkiem (gumowym) a z drugiej strony normalnie zacząłem skręcać śrubami, ale później dość ciężko szedł wał to delikatnie walnąłem młotkiem z góry bo szedł po wskosie, olej taki jak do dozownika.

Anonimowy

Anonimowy

Właśnie tego szukałem masz browara:-P
    A i jak nabijać i zdejmowac łożyska bo bym musiał zmienić przy tym cylindrze

Anonimowy

zdjąć to nie jestem pewien… ale chyba tak samo jak z zakładaniem… czyli musisz podgrzać łożysko żeby weszło … np. kładziesz na zapalona żarówkę jakąś mocniejszą i podgrzewasz przez +/- 5min i powinno bez problemów wejść… a jak zdejmować no to też trzeba jakoś je podgrzać albo po prostu siłą 🙄

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 26 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie