Jak wymienić olej skuter 2t ?

Przepraszam za tak banalne pytanie ale nie mam pojęcia jak sie za to zabrać. Nie mam instrukcji do skutera bo kupowalam używany.
Zapaliła mi się lampka ze kończy mi się olej.
Mam Keewaya Focusa z 2005 roku.
Gdzie powinnam wlać ten olej i ile? Hipol bedzie okej czy to jakiś inny?

Z tego co wiem to w dwusuwie olej się dolewa a nie wymienia. By dolać olej , musisz otworzyć schowek pod siedzeniem i tam musisz odkręcić korek od dozownika i lejesz :-) Jak już lejesz to chyba do pełna ,nie ? :-D

Pod siedzeniem masz drugi zbiornik na olej odkręć i wlej olej jaki masz do mieszanki nie wiem jaki miałeś poprzednio półsyntetyk czy syntetyk

no taktak,chodziło mi o dolanie :P hm ale dokładniej,pod siedzeniem czyli mam otworzyć schowek w siedzeniu i tam coś odkręcić czy to jest to coś przy miejscu na nogi,jakby w sciance siedzenia od zewnatrz? :D
I na ile takie napełnienie starcza mniej wiecej?

kurde ludzie ile macie lat-.0
Masz zapewne pod schowkiem koło zbiornika paliwa.
bądź w schowku masz na dnie takie denko otwierane. odkręć śrubę i otwórz. i tam powinno być a jak nie schyl się i popatrz pod skuter i poszukaj pojemnika na olej 0.0

Jak nie masz pewności to zrób zdjęcie schowka pod siedzenie i wrzuć do niego linka. Żebyś gdzieś indziej przez przypadek nie wlała :-D

powiedz mi co ma wiek do znajomości budowy skutera? :)
Nie ogarniam go póki co zupełnie,stąd takie głupie i naiwne pytania,wybaczcie.
matol - tak chyba zrobię :D

Po siedzeniem powinny być dwa wlewy-jeden do benzyny a drugi na olej,i broń Boże hipol-to olej do przekładni.Do mieszanek jest olej 2t.Ja leje z połsyntetyk z orlenu (czerwony).nie ma znaczenia ile się wleje.Najlepiej do pełna-na dłużej starczy

jak to do benzyny? ja już nic nie rozumiem :o przecież wlewa się benzyne do tego otworu nad siedzeniem,pomiędzy kanapą a kufrem.
jutro spojrze na to. w moim focusie to wyglada tak ,że jak jest akumulator pod nogami tak jakby to prostopadle do powierzchni "podstopowej" ,w sciance siedzenia jest jakaś klapka ,tylko nie mogę jej otworzyć za nic. jutro nad nią popracuje.

Osobno jest wlew benzyny a osobno oleju.W skuterach czterosuwowych ( 4t) jest jedynie wlew benzyny.Nie masz nikogo kto by Ci nalał ten olej :)

a,jeszcze pytanie. czy przez brak oleju skuter może nie odpalać? Nie chodzi mi o jazde tylko chcialam go dziś odpalić zeby zobaczyć czy wszystko okej a on tylko jakoś zasyczał i nic :c nie próbowałam z kopki co prawda.

Jak nie ma smarowania, to ciężej mu się chodzi, dlatego nie odpalaj go jak nie masz oleju, bo silnik zatrzesz ;d

jezus maria tego by mi brakowało :o dobra znalazłam książke w pdf o skuterach,sliniku itd to trochę sie podszkole w tym wszystkim lepiej :D