Jak wymienić olej skuter 2t ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Jak wymienić olej skuter 2t ?

Ten temat zawiera , ma i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe xuncorrectx xuncorrectx 7 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 posty - 1 przez 10 (z 13 łącznie)Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #124202 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe xuncorrectx
    xuncorrectx
    Participant

Przepraszam za tak banalne pytanie ale nie mam pojęcia jak sie za to zabrać. Nie mam instrukcji do skutera bo kupowalam używany.
    Zapaliła mi się lampka ze kończy mi się olej.
    Mam Keewaya Focusa z 2005 roku.
    Gdzie powinnam wlać ten olej i ile? Hipol bedzie okej czy to jakiś inny?

#124220 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Z tego co wiem to w dwusuwie olej się dolewa a nie wymienia. By dolać olej , musisz otworzyć schowek pod siedzeniem i tam musisz odkręcić korek od dozownika i lejesz 🙂 Jak już lejesz to chyba do pełna ,nie ? 😀

Barton Fighter 50 2012 r.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #124222 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe sinaloa
    sinaloa
    Użytkownik

Pod siedzeniem masz drugi zbiornik na olej odkręć i wlej olej jaki masz do mieszanki nie wiem jaki miałeś poprzednio półsyntetyk czy syntetyk

#124325 Odpowiedź
    xuncorrectx
    Participant

no taktak,chodziło mi o dolanie 😛 hm ale dokładniej,pod siedzeniem czyli mam otworzyć schowek w siedzeniu i tam coś odkręcić czy to jest to coś przy miejscu na nogi,jakby w sciance siedzenia od zewnatrz? 😀
    I na ile takie napełnienie starcza mniej wiecej?

#124328 Odpowiedź

mateuszxd406
    Użytkownik

kurde ludzie ile macie lat-.0
    Masz zapewne pod schowkiem koło zbiornika paliwa.
    bądź w schowku masz na dnie takie denko otwierane. odkręć śrubę i otwórz. i tam powinno być a jak nie schyl się i popatrz pod skuter i poszukaj pojemnika na olej 0.0

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    #124331 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Jak nie masz pewności to zrób zdjęcie schowka pod siedzenie i wrzuć do niego linka. Żebyś gdzieś indziej przez przypadek nie wlała 😀

Barton Fighter 50 2012 r.
    #124338 Odpowiedź
    xuncorrectx
    Participant

powiedz mi co ma wiek do znajomości budowy skutera? 🙂
    Nie ogarniam go póki co zupełnie,stąd takie głupie i naiwne pytania,wybaczcie.
    matol – tak chyba zrobię 😀

#124340 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe marin09
    marin09
    Użytkownik

Po siedzeniem powinny być dwa wlewy-jeden do benzyny a drugi na olej,i broń Boże hipol-to olej do przekładni.Do mieszanek jest olej 2t.Ja leje z połsyntetyk z orlenu (czerwony).nie ma znaczenia ile się wleje.Najlepiej do pełna-na dłużej starczy

motórzysta
    #124349 Odpowiedź
    xuncorrectx
    Participant

jak to do benzyny? ja już nic nie rozumiem 😮 przecież wlewa się benzyne do tego otworu nad siedzeniem,pomiędzy kanapą a kufrem.
    jutro spojrze na to. w moim focusie to wyglada tak ,że jak jest akumulator pod nogami tak jakby to prostopadle do powierzchni “podstopowej” ,w sciance siedzenia jest jakaś klapka ,tylko nie mogę jej otworzyć za nic. jutro nad nią popracuje.

#124359 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe marin09
    marin09
    Użytkownik

Osobno jest wlew benzyny a osobno oleju.W skuterach czterosuwowych ( 4t) jest jedynie wlew benzyny.Nie masz nikogo kto by Ci nalał ten olej 🙂

motórzysta
Oglądasz 10 posty - 1 przez 10 (z 13 łącznie)Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
Odpowiedz do: Jak wymienić olej skuter 2t ?
Informacje o Tobie: