Jak wykręcić złamaną świecę na dwie części ?

Zostało mi takie coś w cylindrze, jak to wykręcić ? Proszę o każdy sposób, ponieważ jutro będę wykręcał. (Honda CBR 125R)

https://zapodaj.net/4a5e0174bf484.jpg.html

zdjęcie

Dospawaj kawałek pręta do tej resztki świecy, podgrzej cylinder dookoła tej świecy i wykręć

A po co podgrzewać ??

A po to, że łatwiej się odkręci. Nie nagrzewasz resztki świecy tylko aluminium w okół niej. Aluminium szybciej się rozszerzy i dużo łatwiej wykręcisz.

Okej rozumiem. Muszę kupić opalarkę, to chyba da radę.

Tak da radę. Pamiętaj aby spawać punktowo i nie przegrzewać spawarką spawu bo się świeca zapiecze w gwincie.

A masz może jakiś pomysł z klejem lub wiertarką ?

jest coś takiego jak “wykrętaki”… to takie gwintowniki ale z odwrotnym gwintem.
wiercisz dziurke, wkręcasz to do końca i jak sie zaprze już o koniec otworu to zaczyna wykręcać.

tyle że tam jest przegrzana ceramika i sie może po prostu kruszyć. być może trzeba bedzie zdjąć głowice i kombinowac od drugiej strony

Dobra ja spróbuje dziurę wywiercić i klejem Dragon imbus naczepić może wtedy ruszy

A powiedz mi jak działa ten wkrętak ? Musze go wsadzić do wiertarki czy wkrętarki ? Kręcić w tą samą czy w drugą ? Bo wkrętarka ma dwa kierunki.

Wykrętak nie da rady, przerabiałem to. Albo spaw i odkręcenie albo wiercenie gwintowanie na większy gwint i wkręcanie tulejki korygującej co jest słabym pomysłem albo nowy cylinder. Zawieź gdzieś do warsztatu, zapłacisz ze 100 zł i Ci bez kłopotu przyspawają śrubę i wykręcą.

A gwintownik da radę ?

Ale co chcesz gwintować ?

Świecę

Ja tak szczerze nie umiem spawać, może chcesz mi wytłumaczyć jakbym miał przyspawać tą srubę ?

Po prostu powiedz mi jak bym miał przyspawać tą srubkę to świecy. Cylinder się nie uszkodzi? bo od tego iskry idą

Od iskier nic się nie uszkodzi. Jaką masz tą spawarkę ? Migomat czy transformatorową ?

chłopaku, nie dotykaj sie spawarki. to trzeba ogarniać. to niebezpieczne narzędzie.
daj to kumuś kto ogarnia

Już zaspawane teraz została końcówka.