Jak wyglada sprawa ze skuterem 50 cm

Witam jestem posiadaczem prawa jazdy na kat B (od22.12.2015r) i mam pytanie czy mogę jeździć nim normalnie czy dopiero po trzech lata ?
bądź czy jest taka opcja żeby jeździć na dowód ( ur 04.10.1997r) ?

jeżeli ukończyłeś 18 lat przed 16 stycznia 2013 to możesz na dowód.
Ale skoro masz prawko B to 50tką możesz brykać.

Ale tak 100%.mogę?

tak na 100% dowiesz się jak sobie wygooglasz ustawę. Ja wiem tylko na 40%

Szukałem i nie ma tematu O tym ;d

Przeczytaj na końcu d)

Art.6. ( zmodyfikowany dla kat.B )
1.Prawo jazdy kategorii B stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla, czyli m. innymi:
- pojazdem osobowym < 9 osób łącznie z kierowcą,
- pojazdem ciężarowym < 3,5 tony
b) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej, czyli z przyczepą do 750 kg dopuszczalnej masy całkowitej;
c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4.250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2, czyli
może kierować osoba, która zdała część praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy;
d) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM, czyli
- motorowerem , czyli pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny
o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;
- czterokołowcem lekkim czyli czterokołowiec ( pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków, z wyłączeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla), którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;