Jak wygląda przegląd?

Witajcie. Zastanawiam się jak wygląda przegląd, badanie techniczne, które każdy pojazd powinien przechodzić każdego roku. Zapewne wielu z was na takim przeglądzie już było, ale ja niestety nie, i chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda, co oni tak sprawdzają, itd.

Pozdrawiam :).

W motorowerze diagnosta zazwyczaj sprawdza czy wszystkie światła świecą jak należy, hamulce i czy numer nadwozia jest zgodny z tym w dowodzie. Byłem dwoma skuterami na przeglądzie i tak właśnie to wyglądało.

a czy nie przyczepia sie jesli nie bd blokady?

Często wygląda to tak że wymienią olej w przekładni oraz w silniku o ile jest to silnik 4t.Trochę postoi i 150 zł się należy.

Nie każdego roku tylko co dwa lata, jeśli chodzi o przegląd gwarancyjny.

Dziadek100 napisał:

Często wygląda to tak że wymienią olej w przekładni oraz w silniku o ile jest to silnik 4t.Trochę postoi i 150 zł się należy.

Koledze chodziło o przegląd rejestracyjny a nie taki z wymianą oleju :)

nam chodzi o badanie techniczne a nie przeglad gwarancyjny

tfu jaki gwarancyjny przegląd okresowy oczywiście :)

Dzięki za odpowiedzi :). Ciekawi mnie jedna rzecz, a mianowicie jak przeglądy przechodzą motocykle 125 zarejestrowane na 50 ccm których w naszym kraju jest multum. Czy to cośw stylu:
-Proszę pana! To jest motocykl, a nie motorower!
-No (wyciąga pół litra z kieszeni), to trzeba to uczcić!

Nie byłem na takim przeglądzie, ale nie wydaje mi się, żeby mu ktoś zaglądał w cylinder :) Wygląda podobnie, brzmi podobnie...
Ale faktycznie, ciekawy jestem, czy legalnie taki przegląd można zaliczyć, bo w sumie to dotyczy wszystkich przerabianych pięćdziesiątek na 70/80/90/100/110

Ale np. taka Honda CBR: http://otomoto.pl/honda-cbr-125-50-athena-kit-160-M3276096.html - tu już na pierwszy rzut oka widać że to większe moto. No chyba że diagnosta jest tylko po to żeby być i wystawia papierek po sprawdzeniu czy światła działają jak należy ;).