Jak wybić tulejki zawieszenia 139QMB

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Jak wybić tulejki zawieszenia 139QMB

Ten temat zawiera 22 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe J23 J23 5 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #179697 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Potrzebuję na szybko wybić tulejki zawieszenia.
    Dwie od wahacza (karter – uszy)

Oraz jedną tulejkę od tylnego amortyzatora (karter)

Jak mogę to zrobić nie uszkadzając karteru? Tam są tulejki metalowe, na metalowych jest guma, na gumie tulejka metalowa.

#179698 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wybić – nie.To żeliwo. Popęka.
    Ściągacz do łożysk albo małe imadło odpowiedniej średnicy, nakrętki jako podkładki i wyciskasz jak na prasie.
    Możesz je też ciąć i wydłubywać ale to żmudna robota.

W każdym razie jakikolwiek patent ze śrubą i wyciskaniem go- najlepsza opcja

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #179700 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

W takim razie w jaki sposób mam wydłubać te tulejki, tak rozwalić aby same wyszły? Zgadza się, to jest aluminium, boje się, że pęknie. A nie ma opcji abym wkładał silnik do ramy z takim gównem.

#179701 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

tak wyciągaj domowym sposobem jak kumaty jesteś to dasz rade fimy cię naprowadzą na prawidłowy tok kombinowania:)
    http://www.jeepnieci.pl/zj_zrob_wymiana_sworzni.html
    https://www.youtube.com/watch?v=y6Q-8jhr41o
    https://www.youtube.com/watch?v=LDNkinOK2QE

#179713 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Nie ma opcji abym taki ściągacz wykombinował.
    A może wybić ją na gorąco? Oblać ugotowaną gorącą wodą – wrzątkiem, i wybić?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #179714 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

woda za krótko to ci ogrzeje.

#179731 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe ostry957
    ostry957
    Użytkownik

Ziomki po co komu ściągacz kupować. Ja mam praktyki u mechanika i wyciągałem takie coś od tira i to bez problemu. [od lewej strony] Poszukaj śruby gdzieś 10cm i dajesz trochę większa śrubkę(tak aby ona była mniejsza od tulejki) najlepiej ze 2 albo kilka podkładek które przejdą przez środek. Potem dajesz podkładkę taką aby przeszła przez dziurę ale musi mniej więcej być na tej powierzchni co ta guma. Potem masz te tulejkę. Z drugiej strony dajesz coś większego od tej tulejki tak aby cała tulejka przez to weszła. Dajesz podkładkę tak trochę większa od tulejki i nakrętkę dajesz i kręcisz. Do wbicia tulejki robisz tak samo ale te tulejkę większą z drugiej strony, ale pamiętaj aby całość w środku i tulejkę przesmarować smarem. Wiem ze trochę mało zrozumiałe, ale pisałem na szybko. U mnie przeważnie robimy prasą, ale po co wyciągać to od tira. Za ciężkie sam bym nie dał rady. Jutro to zobaczę jak nie dasz rady to postaram ci fote zrobić.

#179732 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

przecież dokładnie to samo napisaliśmy i pokazaliśmy na filmie.

#179742 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

ostry957 ty chociaż obejrzałeś filmy?

#179745 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe ostry957
    ostry957
    Użytkownik

Pisałem to na telefonie i nie lukałem na film. Jak jeden napisał to po co spamujesz ??? ….

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)
Odpowiedz do: Jak wybić tulejki zawieszenia 139QMB
Informacje o Tobie: