Jak to jest z tą solą drogową?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Jak to jest z tą solą drogową?

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe lemonek lemonek 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #155858 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe shnosnas
  shnosnas
  Użytkownik
  • Postów: 91

  Wczoraj wybrałem się na krótka przejażdżkę głównie po zaśnieżonych drogach gruntowych, ale też jechałem chwile po suchym asfalcie, na którym były białe smugi czegoś. Czy dobrze rozumiem, że to pozostałości soli drogowej? Jeżeli tak, to na logikę jazda po czymś takim nie powinna zaszkodzić skuterowi o ile taka sól nie będzie zmieszana z wodą, tak?
  Zastanawia mnie to, ponieważ jak zjechałem z asfaltu, to pokonałem jeszcze 1km bialutką drogą gruntową i spód skutera pokrył czysty śnieg. Następnie sprzęt trafił do ciepłego garażu i śnieg spłynął. Ku mojemu zdziwieniu dzisiaj rano kałuża wody pod skutem wyparowała i pozostały białe smugi podobne do tych na jezdni. Po asfalcie jechałem może 400 m i był zupełnie suchy – czyżby pomimo to zgromadziło się na skuterze trochę soli drogowej?

  #155861 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe lemonek
  lemonek
  Użytkownik
  • Postów: 266

  no raczej…..

  Więcej kultury na ulicy moi mili…..
  Za literowki przepraszam – pisze często na szajsungu 😉
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Jak to jest z tą solą drogową?
Informacje o Tobie: