Jak to jest z rejestracją motoroweru na osobę niepełnoletnią ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Jak to jest z rejestracją motoroweru na osobę niepełnoletnią ?

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Wojtek Bąk 4 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Wojtek Bąk
    Użytkownik

Kupiłem motorower i spisałem umowę na siebie, z racji ze nie mam jeszcze dowodu osobistego w miejsce na umowie wpisałem numer dowodu rodzica.( tak przeczytałem w internecie) Czy pojazd będę mógł teraz normalnie przerejestrować bez żadnych problemów ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a imię i nazwisko rodzica też wpisałeś?
    bo jak podałeś swoje dane i numer dowodu rodzica to masz w ręku nieważny dokument

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Wojtek Bąk
    Użytkownik

No właśnie tak zrobiłem bo przeczytałem tak w internecie

Czytaj
    REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.

Wojtek Bąk
    Użytkownik

Więc co mogę zrobić w danej sytuacji jeśli sprzedam go to ktoś będzie mógł go zarejestrować ?

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Jesteś nieletni – nie masz „zdolności do czynności prawnych”. Osoba pełnoletnia może takie umowy zawierać (dawniej chodziło o NIP, dziś wystarczy PESEL). Czyli biegusiem do sprzedającego i spisujcie nową umowę gdzie po stronie kupującej musi być co najmniej jedna osoba pełnoletnia. Ewentualnie możesz wyrobić coś takiego jak dowód tymczasowy (ale szczegółów nie znam).
    Jeśli będziesz w przyszłości sprzedawał ten pojazd to pamiętaj, że sprawa będzie musiała przejść przez sąd który wyrazi zgodę (lub nie) na sprzedaż. Będzie to bezpośrednio związane z osobą nieletnią figurującą na twojej umowie zakupu – prawni opiekunowie nie mogą sprzedać tzw majątku dziecka bez zgody sądu.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Wojtek Bąk napisał:

Więc co mogę zrobić w danej sytuacji jeśli sprzedam go to ktoś będzie mógł go zarejestrować ?

Nie sprzedasz go, chyba że takiemu samemu oszołomowi.
    Nie sprzedasz go bo nie masz prawa go sprzedać bo:
    a) nie masz zdolności prawnej
    b) NIE JEST TWÓJ bo umowa którą „zrobiłeś” nie jest ważna.
    Trzeba mieć słabo w głowie żeby wpaść na to żeby do swoich danych podać nr dowodu osobistego rodzica i myśleć że to przejdzie.

Zdjęcie profilowe Krupek
    Krupek
    Użytkownik

Wombat niewiedza niewiedzą co poradzisz ale co za debil umieszcza swoje śmieszne poradniki co więcej dlaczego nikt tego nie poprawił zalatuję troszkę mielochem bo tam są tacy spece

Smart Fortwo(prawie skuter :D)
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

niekoniecznie mielochem tylko małolactwem i nieobyciem – tak ogólnie. Jako stary pierdziel mogę pogderac że to jakieś takie powszechne teraz. Przyznam że w życiu nie wpadłem na taki numer żeby podawać nr dokumentów starych przy własnych danych.
    Dla kolego jest rada która dotyczyła bzykania na wakacjach – nie uważałeś co robisz to teraz rób co uważasz 🙂
    Opcja nr 1
    Dzwonisz do sprzedającego, mówisz mu żeby nie szedł z tą umową do Wydziału Komunikacji bo jak zweryfukują dane nabywcy z Umowy to zrobi sie dym. Mówisz o tym tacie i mamie i oni muszą umowę jeszcze raz przepisać ze Sprzedającym. NA SIEBIE z tobą ew. jako współwłaścicielem.
    Opcja nr 2.
    Nie ma.

Wojtek Bąk
    Użytkownik

Koleś od którego kupilem jeszcze nic nie zgłaszał wiec jest opcja spisania nowej umowy, a da rade jakoś spisać umowę tylko na mnie na legitymacje czy cos ? Czy tylko na rodziców ?

Wojtek Bąk
    Użytkownik

A i jeszcze jedno bo ja tą umowę juz zgłosiłem w urzędzie skarbowym i normalnie mi przyjęli to jeśli spisze nową to muszę ją zgłaszać ?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie