Jak to jest z przeglądam?

Witam, ostatnio opuściłem się w tematyce skuterów i nie mogę znaleźć informacji jak sprawa wygląda z przeglądem?

Aktualnie mam wbite w dowodzie "bezterminowo" jednak podobno coś się zmieniło, jak wygląda aktualnie sprawa? Czy muszę robić przegląd? Jeżeli tak to gdzie, jakie są koszta i na ile jest taki przegląd? :)

Z góry dziękuję za pomoc.

Przegląd na skuter-motorower, ważny 2 lata
na skuter-motocykl (poj.powyrzej 50ccm), co roku

nowy skuter... opiszę tu mój:
pierwsze badanie techniczne to jest dzien zakupu następne to 2013 rok a więc 3 lata ,ale to w wypadku nowego skutera

zgadza się, tak samo jak w przypadku nowego auta, czy motocykla, zawsze było na 3 lata, potem 2 i co rok. Motorowery co 2 lata

Co do ceny, w połowie listopadu ub.roku, robiłem przegląd skutera o pojemności 150ccm i zapłaciłem 55zł, sądzę że za motorower wyjdzie taniej.

Trochę zapomniałem o tym temacie, dzięki za odpowiedzi. Jutro się wybieram do stacji, jednak dzisiaj zobaczyłem newsa o przeglądzie i nie wiem czy dobrze zrozumiałem: Jak mam wbite BEZTERMINOWO to muszę wyrabiać nowy dowód przed wizytą na stacji kontroli pojazdów? 8O

Przed wizytą na stacji, nie musisz wyrabiać nowego dowodu, diagnosta wypisze Ci potwierdzenie przeprowadzenia badania technicznego na kartce, z tym dokumentem w referacie komunikacji, wystawią Ci nowy dowód,(oczywiście dowód nie jest darmowy).

Przecież to jakaś paranoja 8O Taki problem obok wstawić nową pieczątkę? W tym państwie na każdym kroku muszą zdzierać characz...

Pietro napisał:

Co do ceny, w połowie listopadu ub.roku, robiłem przegląd skutera o pojemności 150ccm i zapłaciłem 55zł, sądzę że za motorower wyjdzie taniej.

Podobnie wychodzi za 1szym razem (51 zł), następny 50 zł co 2 lata.

tomi127 napisał:

Przecież to jakaś paranoja 8O Taki problem obok wstawić nową pieczątkę? W tym państwie na każdym kroku muszą zdzierać characz...

Może wstawiają? Miałem na myśli dowód starego typu, motorowerowy, składany na połowę...taki mam w Simsonie którym już nie jeżdżę i gdybym chciał zrobić przegląd, musiałbym potem zmienić dowód, bo w starym nie ma miejsca na wpisy z przeglądów.

Te dowody składane to stare czasy, dane jeszcze długopisem wypisywane były :-)

madi napisał:

Te dowody składane to stare czasy, dane jeszcze długopisem wypisywane były :-)

Te pisane długopisem, to bardzo stare czasy.. Mam na myśli drukowane, składane w połowie, dawali je do białej tablicy. Pisane długopisem były z zieloną tabliczką.

A więc byłem już jakiś czas temu na przeglądzie. Szybko i sprawnie. Zainkasowali 51 zł, wstawiona pieczątka obok "Bezterminowej" i po kłopocie.

Dziękuję za odpowiedzi :D

Pietro napisał:

madi napisał:
Te dowody składane to stare czasy, dane jeszcze długopisem wypisywane były :-)

Te pisane długopisem, to bardzo stare czasy.. Mam na myśli drukowane, składane w połowie, dawali je do białej tablicy. Pisane długopisem były z zieloną tabliczką.

Dokładnie chodzi o ten do zielonej tabliczki. Miałem taki od Rometa Ogara 200 z 1988 roku.

odświeżam...

kto przechodził już przegląd?
jak to wygląda?
czego uniknąć?
cena chyba 50 lub 51zł?
czy kazda stacja kontroli pojazdów/diagnostyczna ma obowiązek robienia przeglądów jednośladom?