Jak to jest z przeglądam?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #24905 Reply
    tomi127
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

Witam, ostatnio opuściłem się w tematyce skuterów i nie mogę znaleźć informacji jak sprawa wygląda z przeglądem?

Aktualnie mam wbite w dowodzie „bezterminowo” jednak podobno coś się zmieniło, jak wygląda aktualnie sprawa? Czy muszę robić przegląd? Jeżeli tak to gdzie, jakie są koszta i na ile jest taki przegląd? 🙂

Z góry dziękuję za pomoc.

#24906 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Przegląd na skuter-motorower, ważny 2 lata
    na skuter-motocykl (poj.powyrzej 50ccm), co roku

#24907 Reply
    ragaz
    Użytkownik
    • 7
    • 163Postów:

nowy skuter… opiszę tu mój:
    pierwsze badanie techniczne to jest dzien zakupu następne to 2013 rok a więc 3 lata ,ale to w wypadku nowego skutera

#24910 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

zgadza się, tak samo jak w przypadku nowego auta, czy motocykla, zawsze było na 3 lata, potem 2 i co rok. Motorowery co 2 lata

#24911 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Co do ceny, w połowie listopadu ub.roku, robiłem przegląd skutera o pojemności 150ccm i zapłaciłem 55zł, sądzę że za motorower wyjdzie taniej.

#27073 Reply
    tomi127
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

Trochę zapomniałem o tym temacie, dzięki za odpowiedzi. Jutro się wybieram do stacji, jednak dzisiaj zobaczyłem newsa o przeglądzie i nie wiem czy dobrze zrozumiałem: Jak mam wbite BEZTERMINOWO to muszę wyrabiać nowy dowód przed wizytą na stacji kontroli pojazdów? 😯

#27075 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Przed wizytą na stacji, nie musisz wyrabiać nowego dowodu, diagnosta wypisze Ci potwierdzenie przeprowadzenia badania technicznego na kartce, z tym dokumentem w referacie komunikacji, wystawią Ci nowy dowód,(oczywiście dowód nie jest darmowy).

#27082 Reply
    tomi127
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

Przecież to jakaś paranoja 😯 Taki problem obok wstawić nową pieczątkę? W tym państwie na każdym kroku muszą zdzierać characz…

#27085 Reply
    Raf
    Użytkownik
    • 2
    • 269Postów:

Pietro napisał:

Co do ceny, w połowie listopadu ub.roku, robiłem przegląd skutera o pojemności 150ccm i zapłaciłem 55zł, sądzę że za motorower wyjdzie taniej.

Podobnie wychodzi za 1szym razem (51 zł), następny 50 zł co 2 lata.

#27105 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

tomi127 napisał:

Przecież to jakaś paranoja 😯 Taki problem obok wstawić nową pieczątkę? W tym państwie na każdym kroku muszą zdzierać characz…

Może wstawiają? Miałem na myśli dowód starego typu, motorowerowy, składany na połowę…taki mam w Simsonie którym już nie jeżdżę i gdybym chciał zrobić przegląd, musiałbym potem zmienić dowód, bo w starym nie ma miejsca na wpisy z przeglądów.

#27109 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 788Postów:

Te dowody składane to stare czasy, dane jeszcze długopisem wypisywane były 🙂

#27112 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

madi napisał:

Te pisane długopisem, to bardzo stare czasy.. Mam na myśli drukowane, składane w połowie, dawali je do białej tablicy. Pisane długopisem były z zieloną tabliczką.

#28089 Reply
    tomi127
    Użytkownik
    • 1
    • 6Postów:

A więc byłem już jakiś czas temu na przeglądzie. Szybko i sprawnie. Zainkasowali 51 zł, wstawiona pieczątka obok „Bezterminowej” i po kłopocie.

Dziękuję za odpowiedzi 😀

#28101 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 788Postów:

Pietro napisał:

madi napisał:

Te pisane długopisem, to bardzo stare czasy.. Mam na myśli drukowane, składane w połowie, dawali je do białej tablicy. Pisane długopisem były z zieloną tabliczką.

Dokładnie chodzi o ten do zielonej tabliczki. Miałem taki od Rometa Ogara 200 z 1988 roku.

#53320 Reply
    clsamg63
    Użytkownik
    • 7
    • 360Postów:

odświeżam…

kto przechodził już przegląd?
    jak to wygląda?
    czego uniknąć?
    cena chyba 50 lub 51zł?
    czy kazda stacja kontroli pojazdów/diagnostyczna ma obowiązek robienia przeglądów jednośladom?

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Jak to jest z przeglądam?
Twoje informacje:

Back to top button