Jak to jest z microcarami?

Witam, mam takie niby proste pytanie - lecz czytając różne opinie nie mogę uzyskać jednoznacznej odpowiedzi. Otóż jako osoba pełnoletnia mogę już od kilkunastu lat jeździć motorowerami na dowód osobisty, lecz nie mam pojęcia czy tak samo jest z microcarami w kategorii L6e - czyli czterokołowcami lekkimi. Teoretycznie AM nie muszę mieć a jednocześnie ta kategoria uprawnia do jazdy takimi pojazdami. Jeżeli ważą poniżej 350kg, mają silnik o zapłonie iskrowym o pojemności do 50cm3, lub inny o spalaniu wewnętrznym do mocy 4KW (tak więc diesel może mieć nawet 500cm3 o ile jest zablokowany) i nie przekraczają prędkości motorowerowych. Jeżeli bym jednak musiał mieć AM na takie pojazdy to paradoksalnie i tak zdaję egzamin na motorowerze, a microcarem musiałbym uczyć się sam jeździć. Tak więc proszę o odpowiedź jak to jest z tymi uprawnieniami?

te homologowane na L6e tak samo jak z motorowerami - 18 lat ukończone przed lipcem 2013.

Aha i oto mi chodziło bo nie byłem pewien - jedni piszą że można, inni że nie. Widzę sporo takich pojazdów które mają homologację L6e i posiadają tablicę motorowerową.