Jak sprawdzić czy łożysko w kole jest do wymiany ?

Witam , być może temat kiedyś był gdzieś przewijany , ja nie znalazłem żadnych informacji na ten temat a chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić stan łożysk w kołach ? Pacjent do Honda CBR125R , chodzi o to że podczas jazdy troszkę czuć jakby bicie lekkie ale nie wydaje mi się że to jest na feldze gdyż czasami temu minimalny szum towarzyszył , przebieg 16500km nie wiem czy realny ale to mniej ważne , hondę posiadam już 3 rok nie zmieniałem nigdy łożysk a przebieg średni to 1500km na sezon więc szału nie robię , śmigam jak mam czas. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam liczę na waszą pomoc :slight_smile:

poruszać kołem łapiąc je na górze i na dole albo po lewej i po prawej, posłuchać łożyska
luzy i szum oznaczają że trzeba wymienić

Łoo, Korr, to ty jeszcze żyjesz? :wink: * Danielowaty, dobrze ci tutaj radzi. Poruszać, posłuchać, pomacać ty i tam.* Jedzie to nadal jako tako? Tak, jedzie fajnie i jedzie prosto. * I fajnie. My są za tobą. Łysy również. :-)))

A czemu nie mam żyć ;)? Żyje żyje i trzymam się dobrze , zaraz biorę się z serwis Hondy :wink: