Jak się pozbyć tego oleju?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Jak się pozbyć tego oleju?

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 7 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Chciałbym Wam opowiedzieć swoją historię i zapytać o radę.

Trzy tygodnie temu wywaliłem się i miałem stłuczoną rękę – dwa tygodnie gipsu (lekarz mówił coś o trzech miesiącach). Nie wiedziałem dokładnie ile czasu nie wsiądę na moto i jak będzie później pogoda więc przygotowałem je do snu zimowego. Zalałem zbiornik paliwa do pełna, opróżniłem gaźnik, zalałem pół strzykawki oleju mieszankowego do cylindra i rozprowadziłem go kopką.

Skuter stał sobie z półtora tygodnia, moja ręka czuła się już lepiej i nawet gips mi zdjęli. Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy była chęć pośmigania więc pewnego pięknego popołudnia podszedłem do Bzyczka i próbowałem zapalić. Musiałem oczyścić świecę z oleju i wysuszyć ją ale uruchomiłem silnik. Kopcił niemiłosiernie ale nawet się wkręcał na obroty więc pozwoliłem mu pochodzić kilka minut i wyłączyłem go.

Skuter postał jeszcze z tydzień, a moja ręka okazała się niemal w pełni sprawna więc chciałem się przejechać. Bzyczek zapalił, zszedł ze ssania. Ruszyłem ale po pięćdziesięciu metrach zdławił się i zgasł. Zapalił znów ale nie chciał się wkręcić na obroty.

Dziś wlałem shell-owski dodatek do czyszczenia silnika żeby łatwiej przepalił ten olej. Zapalił ładnie i ruszyłem ale znów to samo. Prawie godzinę męczyłem się żeby ruszyć z miejsca. Były nawet momenty, że prawie-prawie się udało ale w końcu wolne obroty się zmniejszyły i zdechł. Zapalił jeszcze raz na chwilę ale teraz już nic nie daje znaku życia.

Rozkręciłem wydech i jest tam sporo oleju. Zmieniłem świecę ale też nie zapalił.

Przed całą tą historią wszystko było w porządku i prawidłowo wyregulowane.

Powiedzcie mi jak usunąć ten olej z silnika i wydechu i co teraz w ogóle zrobić z tym. Wiem, że głupotę zrobiłem z tym olejem. Może trzeba go było dać mniej.

Mój skuter to Inca Street 50 2T.

Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

Kisiu przemyj filtr powietrza i dobrze go wysusz. A do silnika daj z pół strzykawki paliwa,wykręć świece i wlej.

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Niektórzy polecają nawet nalać nieco paliwa do przewodu doprowadzającego powietrze.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    HugoBoss
    Użytkownik

Moim zdaniem filtr powietrza nie przepuszcza powietrza bo chyba jak się orientuje Twój skuter Kisiu stoi pod chmurką 🙂 Porządnie bym go umył,wysuszył i nie nasączał żadnym olejem.

Kisiu1981
    Użytkownik

Filtr był czyszczony i nie nasączany ale w sumie jakbym poczyścił to by nie poszkodziło bo rzeczywiście trzymam pod blokiem. Boję się tylko, bo ten środek czyszczący wlałem ale nie widziałem już innego wyjścia. A może to dławienie było spowodowane niską temperaturą jak rok temu?

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    HugoBoss
    Użytkownik

Spróbuj go odpalić i niech pochodzi tak z 10 minut.

Zdjęcie profilowe Jakub100001
    Jakub100001
    Użytkownik

Ja miałem tak samo. Skuter nie chciał wchodzić na obroty i się dusił. Wyczysciłem filtr i jest wszystko ok.

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/48898] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/48898/icon3.png[/IMG][/URL]
    Kisiu1981
    Użytkownik

Spróbuję tak zrobić. Tyle, że on tak się dusił z dobrą godzinę, a potem obniżył wolne obroty i zgasł. Nagle. Zapalił tylko i zrobił bwuuu i już nie dało się go zapalić.

Swoją drogą kopka chodzi lekko więc chyba silnik się nie zatarł. Zmieniłem świecę. Tamta była zaolejona ale nowa nic nie dała.

A może jakiś brud zapchał mi filtr paliwa? Muszę sprawdzić ale dziś już nie dam rady, bo ze zmęczenia ledwo widzę na oczy.

Zdjęcie profilowe Jakub100001
    Jakub100001
    Użytkownik

U mnie było tak, że silnik nie reagował prawie w ogóle na manetke i zgasł. Sprawdź czy masz szczelnie podłączony filtr powietrza do gaźnika, bo możliwe, że w tym tkwi problem.

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/48898] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/48898/icon3.png[/IMG][/URL]
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Przy niskiej temperatury zimny silnik ma prawo się dławić, ale nie w takim stopniu, żeby nie był w stanie ruszyć…

Router WS 50 2013
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie