Jak się pozbyć starego i zajeżdżonego chińskiego skutera?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Jak się pozbyć starego i zajeżdżonego chińskiego skutera?

Ten temat zawiera 34 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 35 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Jak w temacie – wystawiać w ogłoszeniu? Złomować? Wyrejestrować się nie da, a Auto Casco nie mam żeby opłacało się zniknięcie…

A w ogóle jak jest ze złomowaniem skutera? Robł to ktoś? Tak jak z samochodem?

Zdjęcie profilowe Vezyr
    Vezyr
    Użytkownik

Już gdzieś taki temat zakładałem, bo również jestem ciekaw, oczywiście mowa o legalnym „skasowaniu” skutera 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/85/miasto4mini.png/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/8220/miasto4mini.png[/IMG][/URL]

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Normalnie uprawniona stacja złomowania pojazdów.
    Do zezłomowania potrzebny jest element z polem numerowym (w jednośladzie to rama) i tablica rejestracyjna

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Ciekawe tylko czy musi być kompletny… Wykręciłbym parę elementów. Choćby te nieszczęsne opony… Chyba zadzwonię na Strażacką.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jak się dogadasz ze ‚złomownikiem’ to nawet z ramy kawałek z numerami Ci wytnie a resztę zostawi. Nie musisz wlec całego.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

teoretycznie liczy sie waga modelu wg dowodu rejestracyjnego. Inaczej trzeba dopłacac lub uzupełnić a tak to jeszcze oni płacą.
    Jak złomowałem pare lat temu mazde 626 2.0 z 1995 roku to coś chyba z 500-600zł minus ich transport ze 150zł bo se po nią przyjechali.

Skuter to i tak wagowo 1/12 średniego samochodu wiec szału nie bedzie.

Zdjęcie profilowe Vezyr
    Vezyr
    Użytkownik

Kisiowi pewnie bardziej chodzi o legalną kasację, coby OC nie płacić-za brak tego nieraz dowalają karę.

No właśnie, nieraz chcą tabliczkę VIN i rejestrację wziąć tylko, no ale to by trzeba zapytać.

Kumpel ostatnio Daihatsu Charade wywalił na złom, bez hamulców holował, wywalił 90% wnętrza i silnik, a usłyszał „normalnie bym Ci dał 300zł, ale niekompletny, to masz 200zł” więc i tak zarobił, co tym dziwniejsze, iż kolo od złomu to raczej dusigrosz.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/85/miasto4mini.png/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/8220/miasto4mini.png[/IMG][/URL]
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ja się trupa po wypadku pozbyłem trochę inaczej, – i jeszcze zarobiłem, a przecież takie elementy jak rama, i cały skuter zostały u mnie 😛

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a OC? wyrejestrowałeś go?czy na słupa ?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

znalazł się nowy właściciel na tablice, dokumenty, tabliczkę z., a legalność potwierdziliśmy umową K-S.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 35 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie