jak rozpoznać czy silnik jest 50cc czy 80cc kingway

Cześć mam problem chciałbym kupić silnik od skutera do gokarta samoróbki filmiki na youtube kanał nazywa się szaloni rajdowcy.
Sprawa jest taka że skuter rozwalony stoi na polu mogę go dostać prawie za darmo tylko nie wiem czy ten silnik jest 50 cc czy 80 cc brak gaźnika wykręcony silnik się kręci ma kompresje właściciel twierdzi że chyba ma ryse na cylindrze jak sprawdzić czy silnik jest 50cc czy 80cc.
Obudowa od sprzęgła jest czarna ale nie wiem czy ktoś jej nie pomalował na czarno.
Czekam na szybką odpowiedź nie chce rozkręcać całego silnika.

Chyba nie ma oznaczeń na cylindrze jaka to pojemność. Ale jeśli stał *rozwalony na polu*, *brak gaźnika* a poza tym *ma rysę na cylindrze*, to i tak czeka Cię wymiana cylindra/tłoka bo pewnie wewnątrz jest już ruina. Więc w czym problem?
Poza tym.... Nie kupuj silnika który nie wiadomo czy w ogóle chodzi, bo wkopiesz się w spore wydatki. Niech Ci go da za free albo uruchomi.

nie no ja go dostane za darmo albo zapłace tam 50 dych to jest cały skuter jest tam dużo części rama bak elektryka chyba cała plastiki
odkręciłem tą obudowę od chłodzenia i silnik ma kompresję cylinder i tłok do wymiany cena 60 80 zł tylko czy to jest 80 cc obudowa od sprzęgła jest czarna jak bym sprzedał te wszystkie klamory to by się opłacało

jakby ktoś to kupił... wiesz ile jest zajechanych chińskich szrotów do rozbiórki których sie nie opłaca naprawiać ani sprzedawać?

Zmierz średnicę cylindra/tłoka. Jeśli będzie 39mm to jest to 50ccm. Większy wymiar, wieksza pojemność.

dzięki ale chyba 50 cc i takie pytanko jak wymieniam cylinder i tłok z 50 cc na 80 cc to czy muszę wymienić głowicę może zostać głowica z 50

nie musisz ale powinieneś.