Jak redukować biegi w crossie 125?

Tagi: ,

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #309974
  Szalin
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Witam serdecznie. Planuje kupić sobie crossa 125.Dopiero rozpoczynam swoją przygode z crossami, i manualną skrzynią biegów w jednośladach. Chciałbym się dowiedzieć jak redukować biegi w takim crossie. Wszędzie piszą tylko o ścigaczach, i nie wiem czy w tym jest tak samo. Załóżmy że muszę się zatrzymać, bo dojechałem do celu, lub sytuacja mnie do tego zmusiła. Mogę to zrobić tak jak w samochodzie, np jadąc na 4 biegu wcisnąć sprzęgło i zahamować, poczym wrzucić 1 bieg? I jak redukować bieg na niższy, gdy np. jadę na 5 biegu, ale chcę zejść do 3? I mógłby mi ktoś objaśnić jak działa stopka od zmiany biegów? Schodząc np. z 5 na 3 jaki ruch stopą mam wykonać, lub wbijając wyższy bieg?

  #309976
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 4 666

  http://m.youtube.com/watch?v=jS-YOwmt17Y
  *
  http://m.youtube.com/watch?v=30rxMYRXslc
  *
  Skrzynia jest sekwencyjna, nie zmienisz z 5 na 3, musisz przejść przez 4. Zbijanie biegów na postoju to słaby pomysł, bo nie wykorzystujesz hamowania silnikiem.
  *
  Pytanie serio, to jak wykorzystać przełożenia skrzyni biegów do jazdy motocyklem w terenie. Bo skrzynia i sprzęgło takie samo, sprzęt podobny, wbijanie biegów i redukcje identyczne, tylko sposób użytkowania będzie nieco inny 🙂

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button