JAK PRZEREJSTROWAĆ SKUTER BEZ WAŻNEGO OC

KUPIŁEM SKUTER 2 TYGODNIE TEMU ALE OC JEST NIE WAŻNE JUŻ 6 MIESIĘCY CZY Z TEGO TYTUŁU NIE BEDE MNIAŁ PROBLEMU PRZY PRZEREJSTROWANIU I UBESPIECZENIU NA NOWO

Nie będziesz miał problemu, chyba że zanim go zarejestrujesz i wykupisz polisę OC, złapią Cię blachy do kontroli, w takim wypadku za jazdę bez ważnego OC kara kilkaset zł.

Możesz opłacić oc na te tablice co masz

Kara za brak Oc w przypadku kontroli jest bardzo wysoka. Pewnie juz wczesniejszy właściciel dotał juz upomninie i polecenie zapałty bo maksymalnie mozna jeździć bez oc w przypadku sprzedaży tylko 2 tyg. Jesli nie zgłosił u bezpieczyciela ze sprzedał skuter do dalej ma go na stanie dopuki go nie zarejestrujesz na siebie

napewno tego nie zgłosił i czy ja nie będe musiał zapłacić wstecz za 6 miesięcy

Bicie piany przez internet, idź do wydziała komunikaji i się zapytaj..miałem tą samą sytuację..
kazali iść wykupić oc od czasu jego zakończenia do przynajmniej tego dnia w którym przerejestrowywujesz..
ja wykupiłem OC i nie przerejestrowałem bo jakoś czasu nie mam..

to on ma problem a ty jak najszybciej gnaj po OC

Bicie piany przez internet, idź do wydziała komunikaji i się zapytaj..miałem tą samą sytuację..
kazali iść wykupić oc od czasu jego zakończenia do przynajmniej tego dnia w którym przerejestrowywujesz..
ja wykupiłem OC i nie przerejestrowałem bo jakoś czasu nie mam..

Kosika ale prawo jest prawem. Istniej cos takiego jak fundusz ubezpieczeniowy a ci sie nie cackają ze sciaganiem naleznosci. Czytałem o tym gdzies ostatnio artykuł nawet. Gdybym miła linka to bym go tutaj teraz wkleił

Zasadniczo, jeżeli się nie przedłuży polisy OC to ona sama się przedłuża, tylko nie masz na to papieru. Zgłoś się do ubezpieczyciela ze starą polisą i umową k-s. Przepiszesz na siebie umowę i dostaniesz nową polisę, a za czas od poprzedniej polisy do sprzedaży zapłaci były właściciel.

Też tak miałem przy kupnie skody. Wykupiłem nową od dnia zakończenia poprzedniej i było o.k. tylko pani w okienku poinformowała mnie, że gdy info o tym dojdzie gdzieś wyżej to kary wynoszą odpowiednio:
-1000 euro za jeden dzień bez ważnej polisy,
-2000 euro za od dwóch do pięciu dni bez OC,
-5000 euro za więcej niż pięć dni.
No ale jakoś nic nigdzie nie dotarło i żyję sobie szczęśliwie i spokojnie.

Ale pitolicie z tym OC, to jest rzeczywiście bicie piany przez internet. Powiem Wam tak, kupiłem kilka lat temu starą Jawę 250 od dziadka który nie jeździł nią od ponad 20 lat i żadnego OC nie miałem, bo dziadek nie jeździł motorem i nie płacił. W wydziale komunikacji nawet nie zapytali o OC, ich interesuje dowód rejestracyjny i umowa kupna. Natomiast gdy zgłosiłem się po stały dowód rejestracyjny musiałem pokozać moją polisę OC którą zawarłem zaraz po zarejestrowaniu na siebie z "miękkim" dowodem.
Odnośnie kar, zapłacisz tylko i wyłącznie jeśli zatrzyma Cię patrol na drodze publicznej bez ważnej polisy, w przypadku motocykla 800zł. Amen!!

tak tak, u mnie nawet przy odbiorze twardego dowodu nie chcieli OC a rejestrowałem niedawno- może się przepisy zmieniły.
dopiero przy zawieraniu nowej umowy OC prosili o poprzednią polisę.
nie ma co wpadać w panikę

... a babka w wydziale komunikacji okaże się całkiem miła i jeszcze będziesz zaskoczony jak sprawnie poszło...

Przy zawieraniu nowej umowy, o stare OC nikt nie poprosi, ponieważ poprzedni właściciel mógł złożyć wypowiedzenie u swojego ubezpieczyciela wiedząc że nie będzie jeździł pojazdem,lub z zamiarem przejścia do innej firmy a gdyby nawet ryzykował i jeździł, to już jego sprawa i nowego nabywcy to NIE INTERESUJE. Kupujesz, rejestrujesz i zawierasz ubezpieczenie NA SIEBIE, obowiązujące w dniu złożenia podpisu.

mnie kazali pokazać poprzednie OC, może zależy od ubezpieczyciela

Ciekawe co tam chcieli zobaczyć, na tym poprzednim ubezpieczeniu? skoro nie było na Ciebie, zniżki nie mogli dać, bo zniżki są na właściciela, nie na pojazd.

Pietro nie wiem co chcieli zobaczyć ale u mnie też prosili o ubezpieczenie. Nie wykłucałem się bo miałem ale przy wszystkich trzech autach i trzech skuterach które miałem, zawsze prosili o OC. Po co im to potrzebne, nie wiem.

Wychodzi na to że zmieniły się przepisy, bo odemnie nie żadali OC. Ale wyobraźcie sobie taką sytuację: młody chłopak kupuje motorower, jakiegoś Rometa, motorynkę, albo skuter, którm właściciel nie jeździł powiedzmy 10 lat i nie oplacał OC, to co wtedy? ma dowód rejestracyjny, umowę kupna, czyli w świetle prawa nabył pojazd legalnie i bez starego kwitu OC nie zarejestruje motorka? To jakaś PARANOJA!!!

U mnie potrzeba i OC (xero robią) i zaświadczenie o dodatkowym badaniu technicznym. Ten drugi dokument jest potrzebny po to żeby żadne pole w dowodzie rejestracyjnym nie było puste. Podobno wymogi unijne. Kosztuje to 62 złote. Odbiór tablic po kilku dniach no chyba, że coś się pani urzędniczce nie spodoba.
A gdy kumpel na Bemowie rejestrował samochód na Bemowie to nie musiał mieć wszystkich pól w dowodzie wypełnionych i nikt nie chciał dodatkowych papierów. A gdy powiedziałem o tym w Mławie to jaśnie pani urzędniczka świeżo po maturze spojrzała z wyższością i powiedziała, że ona wie lepiej, że to niemożliwe i że wszędzie jest tak samo. Nie chciało mi się z nią kłócić i wyszedłem.
Wydział Komunikacji w Mławie to specyficzna instytucja i tam naprawdę trzeba mieć najlepiej tydzień wolnego na załatwianie formalności - za pierwszym podejściem raczej nie zarejestrujesz pojazdu, co najwyżej za drugim lub trzecim, a na blachy czekasz do tygodnia. Otwierają o ósmej, a kolejka ustawia się często od szóstej.
Podobno gorzej jest tylko w Łukowie gdzie trzeba przyjechać zapisać się na złożenie dokumentów i potem za tydzień - dwa przyjechać je złożyć.

Po pierwsze jak ktoś już napisał wyżej ubezpieczenie OC jest wznawiane z automatu, więc nawet jeżeli poprzedni właściciel nie opłacił polisy OC to ona i tak działa przez kolejne 12 miesięcy i poprzedni właściciel wcześniej czy później dostanie wezwanie do zapłaty. Wyjątek jest w przypadku płatności ratalnej. Jeżeli poprzedni właściciel nie opłacił OC to faktycznie go nie ma i grożą kary. (jeżeli polisa była opłacona jednorazowo to przy kontroli policji nie mówimy że nie mamy polisy OC tylko że nie mamy jej przy sobie - mandat za brak dokumentu 50 zł).

Po drugie, polisa OC jest wymagana w wydziale komunikacji przy odbiorze dowodu stałego (w myśl ustawy o OC po drogach nie mogą poruszać się pojazdy rejestrowalne nie posiadające polisy OC)

Po trzecie, pamiętaj że kupując jakikolwiek pojazd posiadający polisę OC kupujesz go razem z polisą OC (ustawa o OC) i przejmujesz jej prawa jak i obowiązki. Kupując pojazd to Ty powinieneś zgłosić się do zakładu ubezpieczeń gdzie była zawarta polisa na pojazd który kupiłeś. Jeżeli nie wypowiesz tej polisy będziesz za nią płacił nawet jak zawrzesz już polisę na siebie.

Po czwarte koszt polisy OC na skuter jest śmieszna. Powiadom o tej sytuacji dotychczasowego ubezpieczyciela, na pewno przedstawi Ci możliwość wyjścia z sytuacji...