Jak poprawić osiągi w Romecie 717?

Witam mam Rometa 717 2T nie chłodzonego cieczą i chciał bym zwiększyć osiągi co można by było zrobić żeby leciał 80 km/h a nie tylko 55 km/h ?

to co mam w podpisie

ja w romecie 767 2t kupiłem odbokowany modył jechał maxymalnie 35km a teraz docionga do 90 a ma dopiero 500 km przejechane prosze o odp.

dominika napisał:

ja w romecie 767 2t kupiłem odbokowany modył jechał maxymalnie 35km a teraz docionga do 90 a ma dopiero 500 km przejechane prosze o odp.

jasne. 90. A realnie z 72-75km/h. Napraw sobie prędkościomierzbo to znana przypadłość 767 - superoptymistyczne wskazania. Niektórzy właściciele swoich 4.5-konnych 50tek myślą że jeżdżą po 110km/h. Niektórzy właściciele 12KM 125tyle nie pojadą...
ściągnij sobie na tel z androidem i gps-em aplikacje Ulysse Spedometer
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.binarytoys.speedometer&hl=pl
i sie z tym przejedź maxem. Zobaczysz jaką masz realną prędkość.

mysle ze nie musze sciongac bo motor jest nowy i miezył mi kolega co jechał za mnom samochodem i tak mu pokazało

moduł kupiłem w serwisie rometa za 100 zł a nie z alegro za 10

możesz sobie ten moduł kupić nawet w NASA. Niczego to nie zmieni.

z nasa to ty sie urwałeś skoro takich zeczy nie wiesz

jak miałem yamahe tzr 125 to jechała max 160 moze ty masz 50 a mażysz o 125

yamaha TZR ma napęd na łańcuch a to oznacza bardzo małe straty które w skuterowej przekładni CVT idą w poślizg - 20% to norma a potrafią i więcej. Jeżeli porównujesz biegówkę z łańcuchem do silnika z cierną bezstopniową skrzynią to znaczy że nie bardzo masz pojęcie o czym mówisz.
Twojego dennego wątku o moich marzeniach to pozwolisz że nawet nie skomentuje bo sie tak nisko nie schylam.
Wracając do tematu.
prosta opcja. ściągnij sobie aplikacje na telefon i się przejedź. bedziesz niestety bardzo rozczarowany realnymi osiągami. Zwłaszcza że po 500km silnik masz niedotarty wiec nawet sie nie legitymuje pełną mocą.
Liczniki w romatach 767 i 747 zawyżają potwornie - to znany fakt. Głównie od wibracji.
80-90km/h to prędkości dla skuterów z mocą 7-9KM (seryjne chińczyki 4T o pojemności 125cm przewyższające twój i mocą i momentem). 105-110km/h dobijają te 12-15KM motorki 125 pojemności.
Ty masz niedotarte 50cm które szacujmy superoptymistycznie osiągnie 4.5-5KM PO DOTARCIU. Jak na tą moc to te wszystkie 767 za szybko sie do tych 80km/h rozpędzają a jeszcze potem idą dalej jak złe. Jest to technicznie niewykonalne. Do 75-80 REALNYCH rozpedzał by się wieczność a o znaczącym przekroczeniu nawet nie ma mowy.
Mi/nam nie musisz nic udowadniać. Sam dla siebie sobie sprawdź - i to nie "kolegą z samochodem" bo to jest tak precyzyjny pomiar jak mierzenie temperatury szczotką tylko właśnie GPS-em.

Wombacie, oszczędź sobie nerwów... Gimbazowy młodzian nawet pisać jeszcze nie potrafi, a co dopiero patrzeć ze zrozumieniem na GPS... daj mu trochę czasu... niech się ogarnie... i rozgarnie...

najzabawniejsze że oni święcie wierzą że jadą 80 czy 90km/h i że maszyna szafe zamyka..itd. Jeden od 767 to nawet coś pisał że 110 ma prędkość maksymalną.
No a z wiarą się ciężko dyskutuje.