Jak podrasować mojego vaporka 4T ?

Witam !

Jak podrasować pod względem mechanicznym mojego vaporka 4t , mam około 1000 zł , chciałbym go robić na v-max.

Pozdrawiam !

http://polskajazda.pl/Motocykle/Rex/RS_450/55103

Mystek napisał:

http://polskajazda.pl/Motocykle/Rex/RS_450/55103

Za kasę którą włożyłeś w ten tuning + wartość skutera, to wolałbym jeszcze troszeczkę dołożyć i kupić nowe Kymco Super 9, które po odblokowaniu pójdzie tyle, co Twój skuter na chwilę obecną ;p

Odblokuj/kup odblokowany gaźnik, sportowy tłumik kup,odblokuj wariator itp.

Chłopie uważaj bo odlecisz na tej diabelskiej maszynie..."tuningowanie" 50 ccm to wiocha :)

Wiocha , zgodzę sie z tym , ale co mam zrobić przecież prawka nie mam a jak włoże jakąs 90 cm to zawsze coś da, pomoże mi ktoś z tym tuningiem czy bedziecie się kłocić ? ;/


Skoro to 4T to najpierw ładuj cylinder. 80ccm chyba byłby najlepszy, bo przy większym trzeba już coś z wałem robić. Możesz sobie sprężynki sprzęgła dać, rolki na lżejsze. Wariator sportowy.
Tak, a propos. Z ładowania większego cylindra mogą być komplikacje, ponieważ wtedy to jest już motocykl i np. podczas wypadku, niezależnie czyja wina, to i tak będzie twoja bo nie masz uprawnień, a to czy cylinder jest większy to się skapną, inaczej jest z blokadami, ale tu już mają dowody. Wzrośnie po tuningu spalanie. Zmniejszy się żywotność silnika.

Chciałbym wsadzić te części :

Cylinder o pojemności 85 cc no names + głowica : 200 zł

Wał do 85 cc - 200 zł

Wariator multivar - 230 zł

Sprzęgło Tec Evo - 140 zł

Dzwon polini - 85 zł

Pasek kevlar - 80 zł

Stożek - 40 zł

Dysza - 10 zł

Moduł 40 zł

Sprężyna + 15 % - 30 zł

Przełożenia wtórne 139QMB - 220 zł

Jakie bym miał osiągniecia (v-max i przyspiesz) i czy warto wydać te 1200-1300 zł na te czesci ?

Ja bym nie wydał. Do chińskiego czterosuwa tyle kasy pakować... Lepiej kup coś 2t i wtedy działaj...

Według mnie szkoda kasy. Może by i efekty były, no ale decyzja należy do Ciebie.

Nie no tak , ale przecież nie mam możliwości zakupu jak narazie innego motoru , a mam tylko karte wiec też nie poszaleje a może bym ten licznik zamknał

jak go stuningujesz poprzez zmianę cylindra to na to samo wyjdzie, jak byś kupił motocykl i jeździł bez prawka.

No tak , ale mam papiery na 50 i w końcu skuter o kołach 10'.

A jakiś swap czy cos ?

No rozmawiałem z ojcem o NSR-ce i wstępnie się zgodził po świetach tego roku , jednak powiedziałem mu że 125/50 a powiedział że tylko 125 wchodzi w gre, żeby nie było problemów przy przeglądzie itd.

Co grozi za jazde bez prawka na A1 ?

Pozdrawiam !

500 zł mandatu na dzień dobry + laweta + parking policyjny (na Twój koszt oczywiście).

Madi co Ty piszesz... 300zł mandatu na dzień dobry i jeśli masz kogoś w rodzinie kto ma prawko to zadzwonisz po niego i przyjedzie po motor :D Pozdro!

Mystek, przecież muszą zrobić badanie techniczne. Jeśli jest zarejestrowany na motorower to zabierają chyba. Co innego gdyby był zarejestrowany na motocykl, a Ty byś nie miał prawka.

To zależy w głównej mierze od policjanta, możesz dostać mandat 300 zł czy 500 zł i pojedziesz dalej, drugi może dać mandat 500 zł i wezwać lawetę a trzeci da ci pouczenie i puści bez mandatu. Nie ma co się oszukiwać mieszkamy w Polsce więc tu jest wszystko możliwe

Mystek napisał:

Madi co Ty piszesz... 300zł mandatu na dzień dobry i jeśli masz kogoś w rodzinie kto ma prawko to zadzwonisz po niego i przyjedzie po motor :D Pozdro!

300 zł dostajesz, jak masz prawko B. Jak nie masz żadnego to dostajesz 500 zł.