Jak podrasować mojego vaporka 4T ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    poland2222
    Użytkownik

Witam !

Jak podrasować pod względem mechanicznym mojego vaporka 4t , mam około 1000 zł , chciałbym go robić na v-max.

Pozdrawiam !

Mystek
    Użytkownik
    REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

madi
    Uczestnik

Mystek napisał:

http://polskajazda.pl/Motocykle/Rex/RS_450/55103

Za kasę którą włożyłeś w ten tuning + wartość skutera, to wolałbym jeszcze troszeczkę dołożyć i kupić nowe Kymco Super 9, które po odblokowaniu pójdzie tyle, co Twój skuter na chwilę obecną ;p

romet727p10
    Użytkownik

Odblokuj/kup odblokowany gaźnik, sportowy tłumik kup,odblokuj wariator itp.

TERMIT_PL
    Uczestnik

Chłopie uważaj bo odlecisz na tej diabelskiej maszynie…”tuningowanie” 50 ccm to wiocha 🙂

poland2222
    Użytkownik

Wiocha , zgodzę sie z tym , ale co mam zrobić przecież prawka nie mam a jak włoże jakąs 90 cm to zawsze coś da, pomoże mi ktoś z tym tuningiem czy bedziecie się kłocić ? ;/

poland2222
    Użytkownik

a123659
    Uczestnik

Skoro to 4T to najpierw ładuj cylinder. 80ccm chyba byłby najlepszy, bo przy większym trzeba już coś z wałem robić. Możesz sobie sprężynki sprzęgła dać, rolki na lżejsze. Wariator sportowy.
    Tak, a propos. Z ładowania większego cylindra mogą być komplikacje, ponieważ wtedy to jest już motocykl i np. podczas wypadku, niezależnie czyja wina, to i tak będzie twoja bo nie masz uprawnień, a to czy cylinder jest większy to się skapną, inaczej jest z blokadami, ale tu już mają dowody. Wzrośnie po tuningu spalanie. Zmniejszy się żywotność silnika.

poland2222
    Użytkownik

Chciałbym wsadzić te części :

Cylinder o pojemności 85 cc no names + głowica : 200 zł

Wał do 85 cc – 200 zł

Wariator multivar – 230 zł

Sprzęgło Tec Evo – 140 zł

Dzwon polini – 85 zł

Pasek kevlar – 80 zł

Stożek – 40 zł

Dysza – 10 zł

Moduł 40 zł

Sprężyna + 15 % – 30 zł

Przełożenia wtórne 139QMB – 220 zł

Jakie bym miał osiągniecia (v-max i przyspiesz) i czy warto wydać te 1200-1300 zł na te czesci ?

madi
    Uczestnik

Ja bym nie wydał. Do chińskiego czterosuwa tyle kasy pakować… Lepiej kup coś 2t i wtedy działaj…

a123659
    Uczestnik

Według mnie szkoda kasy. Może by i efekty były, no ale decyzja należy do Ciebie.

poland2222
    Użytkownik

Nie no tak , ale przecież nie mam możliwości zakupu jak narazie innego motoru , a mam tylko karte wiec też nie poszaleje a może bym ten licznik zamknał

madi
    Uczestnik

jak go stuningujesz poprzez zmianę cylindra to na to samo wyjdzie, jak byś kupił motocykl i jeździł bez prawka.

poland2222
    Użytkownik

No tak , ale mam papiery na 50 i w końcu skuter o kołach 10′.

A jakiś swap czy cos ?

poland2222
    Użytkownik

No rozmawiałem z ojcem o NSR-ce i wstępnie się zgodził po świetach tego roku , jednak powiedziałem mu że 125/50 a powiedział że tylko 125 wchodzi w gre, żeby nie było problemów przy przeglądzie itd.

Co grozi za jazde bez prawka na A1 ?

Pozdrawiam !

madi
    Uczestnik

500 zł mandatu na dzień dobry + laweta + parking policyjny (na Twój koszt oczywiście).

Mystek
    Użytkownik

Madi co Ty piszesz… 300zł mandatu na dzień dobry i jeśli masz kogoś w rodzinie kto ma prawko to zadzwonisz po niego i przyjedzie po motor 😀 Pozdro!

a123659
    Uczestnik

Mystek, przecież muszą zrobić badanie techniczne. Jeśli jest zarejestrowany na motorower to zabierają chyba. Co innego gdyby był zarejestrowany na motocykl, a Ty byś nie miał prawka.

P_A_T
    Użytkownik

To zależy w głównej mierze od policjanta, możesz dostać mandat 300 zł czy 500 zł i pojedziesz dalej, drugi może dać mandat 500 zł i wezwać lawetę a trzeci da ci pouczenie i puści bez mandatu. Nie ma co się oszukiwać mieszkamy w Polsce więc tu jest wszystko możliwe

madi
    Uczestnik

Mystek napisał:

Madi co Ty piszesz… 300zł mandatu na dzień dobry i jeśli masz kogoś w rodzinie kto ma prawko to zadzwonisz po niego i przyjedzie po motor 😀 Pozdro!

300 zł dostajesz, jak masz prawko B. Jak nie masz żadnego to dostajesz 500 zł.

Kapuchon
    Użytkownik

Ryglos napisał:
    <br / Z ładowania większego cylindra mogą być komplikacje, ponieważ wtedy to jest już motocykl i np. podczas wypadku, niezależnie czyja wina, to i tak będzie twoja bo nie masz uprawnień,

Takie same konsekwencje są gdy Ci się coś takiego przydarzy nawet na odblokowanym skuterze.

a123659
    Uczestnik

Kapuchon, tak, ale raczej nie sprawdzają na skuterze po wypadku, czy miałeś blokady. A cylinder to jest część i po prostu widać, że jest większy.

CzechuXX
    Użytkownik

Ty może widzisz… Pies niekoniecznie bo się najzwyczajniej nie zna…

Dasik287
    Użytkownik

Nie przesadzajcie znowu że zabierają skuter do badania technicznego,chyba musiałby być jakiś ofiara śmiertelną według mnie. Komu by się chciało zabierać skuterek żeby sprawdzać jaki cylinder itd..

adminskuterypolnoc
    Użytkownik

Pamietaj ze tuning z czasem konczy sie smiercią .Wiem co o tym i powrociłem do 49ccm .Skonczyły sie problemy z psuciem
    Przebieg 41200km

Bartolini
    Użytkownik

adminskutery… napisał:

Pamietaj ze tuning z czasem konczy sie smiercią .Wiem co o tym i powrociłem do 49ccm .Skonczyły sie problemy z psuciem
    Przebieg 41200km

Co wiesz o tym… wróciłeś z zaświatów? 😀 Tym tokiem myślenia, to chodzenie po ulicy też się może skończyć śmiercią 😉 Ktoś, kto tuninguje zdaje sobie sprawę, że to się wiąże z większym zużyciem części.
    BTW Co Ty klecha jesteś i po kolędzie skutem jeździsz?

elastyna
    Użytkownik

Co do tuningu lepiej kupić silnik 125 np. od hondy pantheon 125

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button