Jak odpalić zimny skuter???

Witam mam problem z odpaleniem skutera gdy jest zimny w temperaturze ok 0 i niżej a wręcz jest to niemożliwe dopiero w piwnicy odpali po ok 1h gdy się zagrzeje macie jakieś pomysły jak go odpalić zimnego?? słyszałem że środkiem plak psiknąć do filtra powietrza i odpala ale czy to prawda? i czy to nie szkodzi silnikowi??? aaa i bym zapomniał mam uszkodzone ssanie lub w ogóle nie działa

jeśli ssanie nie działa to nie dziwne że nie odpala, zamiast psikać siuwaksami lepiej naprawić ssanie. bez ssania mieszanka jest widocznie zbyt uboga do odpalenia, możesz spróbować odpalić na lekko skręconej manetce

aha czyli lepiej nie pryskać tym czymś? no nic muszę wymienić gaźnik bo ponoć też w nim jest namieszane ale jak na razie muszę kombinować z tym co mam

Jak masz elektryczne ssanie to ono raczej jest cały czas "włączone" - dopływ prądu do modułu ssania powoduje zmniejszenie ilości paliwa. Gdy kable są przetarte lub ssanie niesprawne to silnik non stop dostaje bogatszą mieszankę.

Ogólnie sprawny skuter, który nie ma wymieszanej benzyny z wodą przy regularnym codziennym odpalaniu nie powinien mieć z tym problemu.

aha i przez to może palić znacznie więcej?? no może regularnie to go nie odpalam ale i tak raczej to by nic nie dało bo przed wyprowadzeniem odpalił w piwnicy a jak postał ok2-3 h to umarł w butach tylko piwnica inaczej nie odpali :(

przed odpaleniem pokop kopniakiem trochę dłużej bez włączonej stacyjki. wytworzy się ciśnienie i wtedy powinien dojsc do normy

Wymień elektro zawór ssania i po problemie.

Dzięki KrzysiekP twój sposób okazał się skuteczny odpala nawet przy mrozie :D a co do ssania to wymienię cały gaźnik w przyszłości

umnie było podobnie tylko ze odpalał ale jak dodałem gazu to gasł a przyczyna była taka ze koło tylnie powinno byc w górze i musi sie pomału krecic przy starcie az obroty spadna a jak miałem koło na ziemi to sie nie kreciło a to ma cos wspólnego z ssaniem na poczatku ze 20 minut zanim ruszyłem a potem jak doszedłem o co chodzi to po minucie juz mogłem jechac

koło ma się kręcić ?! Ciekawa teza... Przecież jest coś takiego jak sprzęgło i na wolnych obrotach koło powinno stać w miejscu.

madi bitronxp1 mówi trochę prawdy przy silnikach 2t jak masz koło w górze to gdy nabiera obrotów podczas ssania to potrafi się koło zakręcić. sam to już obserwowałem

to prawda :) bo sprzęgło łapie i koło się kręci... U siebie tego nie zaobserwowałem, ale może to dla tego, że zawsze odpalam albo siedząc na skuterze albo gdy skuter stoi tylnym kołem na ziemi.

U mnie w jednym i drugim skuterze koło zawsze się zakręci :D

Hugo a jak obroty spadną to się zatrzymuje :)

Dokładnie :D

We większości skuterach jak i nie we wszystkich jest tak że dopuki chodzi ssanie a koło jest w powietrzu to się kręci a jak ssanie się wyłączy to się zatrzymuje.

Koledzy co wy wymyslacie, na ssaniu silnik ma wyzsze obroty czyli sprzeglo dziala i, kolo bedzie napedzane.Opuszczenie kola na grunt powoduje obciazenie silnika , ktoremu on nie moze swprostac na niskich obrotach i sie zadławi.

Jezeli radzicie cos koledze to prosze sie zastanowic, uruchomienie silnika zimnego przy uszkodzonym zaworze rozruchowym jest niezmiernie proste- nalezy przyslonic dlonia wlot powietrza do gaznika i silnik zaskoczy natychmiast.Uszkodzony zawor rozruchowy jezeli jest otwarty powoduje dostarczenie bogatej mieszanki czyli cieply silnik bedzie zalewalo.Zawor rozruchowy to nic innego jak elektro magnes, ktory dziala okreslona liczbe sekund.

Kiedyś miałem podobnie z moja yamaha majesty 125 okazało się że popełniałem błąd w podpalaniu mianowicie gdy yamaha długo stalą nie palona mianowicie w zimę i gdy próbowałem ja palić popełniałem błąd że podczas wciskania przycisku rozrusznika dodawałem gazu. Gdy silnik jest zimny skuter powinno się odpalać bez gazu sam hamulec i starter. Wczoraj odpaliłem moją Yamaszkę pierwszy raz od zakończenia sezonu, włożyłem akumulator odpaliła z pierwszym razem.

muj skuter nie chce zapali jak wystygnie co mam zrobic?