Jak odpalać skuter 2t w ciepłe dni?

Kiedy chce uruchomić zimny silnik gdy na dworze jest +20 stopni on nie chce odpalić od pierwszego. Trzeba pokręcić trochę rozrusznikiem i dopiero. Gdy jest ciepły to jest dobrze. Jak na dworze było chłodno np +12 stopni to na zimnym odpalał dobrze. A więc o co chodzi?

gaźnik, regulacja.

Skuter był dwa dni temu na przeglądzie i jak z nim przyjechali był zimny i skuter odpalał momentalnie. To nie jest chińczyk.

to może być nawet bengalczyk - nie ma to znaczenia.
+20 to szybciej parujące paliwo niż +10. Widocznie robi mu to różnice.

moc nie spadła przyspiesza bardzo dobrze tylko to odpalanie mnie zastanawia

chyba że odpalać go z lekkim gazem

a czy ssanie włącza się w lato gdy podczas rozruchu jest ciepło

Co do ssania to różnie. Mi (też na markowym skuterze) W chłodne dni chodziło dłużej, wczoraj włączyło się na... 20 sekund? Jak sktuer stoi na słońcu to może się wgl nie włączać ;) ale co do odpalania to bym się raczej nie martwił ;p Mi jak stał ponad tydzień to odpalil z kopki za pierwszym razem, a czasami na ciepłym to dopiero po dodaniu gazu, z rozrusznika tak samo, czasem od strzała, czasem inaczej ;p

skuterek123 napisał:

Co do ssania to różnie. Mi (też na markowym skuterze) W chłodne dni chodziło dłużej, wczoraj włączyło się na... 20 sekund? Jak sktuer stoi na słońcu to może się wgl nie włączać ;) ale co do odpalania to bym się raczej nie martwił ;p Mi jak stał ponad tydzień to odpalil z kopki za pierwszym razem, a czasami na ciepłym to dopiero po dodaniu gazu, z rozrusznika tak samo, czasem od strzała, czasem inaczej ;p

bo to dzisiaj tak było że zszedłem do garażu a on nie chciał od razu odpalic tylko trzeba było pokręcić rozrusznikiem

hmm mozesz ew przeczyścić gaźnik jeśli nie był czyszczony, wyczyścić świece, jeżeli nie pomoże.. to ja bym się tym jakoś bardzo nie przejmował :p a moze po prostu aku juz na wyczerpaniu? Jak kręcisz rozrusznikiem to tak już.. prawie zaskakuje ale nie odpala, czy tylko kręci i nic? Być może kompresji nie ma (ale w to wątpię), można ja zmierzyć

kompresja jest dobra 13,5 bara aku też dobre on jak chce go odpalić to tak jakby paliwo nie dochodziło może jest ciepło i ssanie się nie włącza nawet na zimnym

skuterek123 napisał:

hmm mozesz ew przeczyścić gaźnik jeśli nie był czyszczony, wyczyścić świece, jeżeli nie pomoże.. to ja bym się tym jakoś bardzo nie przejmował :p a moze po prostu aku juz na wyczerpaniu? Jak kręcisz rozrusznikiem to tak już.. prawie zaskakuje ale nie odpala, czy tylko kręci i nic? Być może kompresji nie ma (ale w to wątpię), można ja zmierzyć

chyba że to złej jakości paliwo to powoduje

Możliwe, ze paliwo. Mi też na jednym paliwie mulił a na innym jakby inny skuter. Może filtr paliwa?

filtr jest czysty bo nie przerywa, podczas próby odpalania czuć paliwo
ale odpala tak jakby chciał a nie mógł gdy się rozgrzeje pali od strzała

Sprawdź jeszcze świece zapłonową