Jak odpalać skuter 2t w ciepłe dni?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    StreetRider36
    Użytkownik
    • 20
    • 99Postów:

Kiedy chce uruchomić zimny silnik gdy na dworze jest +20 stopni on nie chce odpalić od pierwszego. Trzeba pokręcić trochę rozrusznikiem i dopiero. Gdy jest ciepły to jest dobrze. Jak na dworze było chłodno np +12 stopni to na zimnym odpalał dobrze. A więc o co chodzi?

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 050Postów:

gaźnik, regulacja.

StreetRider36
    Użytkownik
    • 20
    • 99Postów:

Skuter był dwa dni temu na przeglądzie i jak z nim przyjechali był zimny i skuter odpalał momentalnie. To nie jest chińczyk.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 050Postów:

to może być nawet bengalczyk – nie ma to znaczenia.
    +20 to szybciej parujące paliwo niż +10. Widocznie robi mu to różnice.

StreetRider36
    Użytkownik
    • 20
    • 99Postów:

moc nie spadła przyspiesza bardzo dobrze tylko to odpalanie mnie zastanawia

StreetRider36
    Użytkownik
    • 20
    • 99Postów:

chyba że odpalać go z lekkim gazem

StreetRider36
    Użytkownik
    • 20
    • 99Postów:

a czy ssanie włącza się w lato gdy podczas rozruchu jest ciepło

skuterek123
    Użytkownik
    • 62
    • 292Postów:

Co do ssania to różnie. Mi (też na markowym skuterze) W chłodne dni chodziło dłużej, wczoraj włączyło się na… 20 sekund? Jak sktuer stoi na słońcu to może się wgl nie włączać 😉 ale co do odpalania to bym się raczej nie martwił ;p Mi jak stał ponad tydzień to odpalil z kopki za pierwszym razem, a czasami na ciepłym to dopiero po dodaniu gazu, z rozrusznika tak samo, czasem od strzała, czasem inaczej ;p

StreetRider36
    Użytkownik
    • 20
    • 99Postów:

skuterek123 napisał:

Co do ssania to różnie. Mi (też na markowym skuterze) W chłodne dni chodziło dłużej, wczoraj włączyło się na… 20 sekund? Jak sktuer stoi na słońcu to może się wgl nie włączać 😉 ale co do odpalania to bym się raczej nie martwił ;p Mi jak stał ponad tydzień to odpalil z kopki za pierwszym razem, a czasami na ciepłym to dopiero po dodaniu gazu, z rozrusznika tak samo, czasem od strzała, czasem inaczej ;p

bo to dzisiaj tak było że zszedłem do garażu a on nie chciał od razu odpalic tylko trzeba było pokręcić rozrusznikiem

skuterek123
    Użytkownik
    • 62
    • 292Postów:

hmm mozesz ew przeczyścić gaźnik jeśli nie był czyszczony, wyczyścić świece, jeżeli nie pomoże.. to ja bym się tym jakoś bardzo nie przejmował :p a moze po prostu aku juz na wyczerpaniu? Jak kręcisz rozrusznikiem to tak już.. prawie zaskakuje ale nie odpala, czy tylko kręci i nic? Być może kompresji nie ma (ale w to wątpię), można ja zmierzyć

StreetRider36
    Użytkownik
    • 20
    • 99Postów:

kompresja jest dobra 13,5 bara aku też dobre on jak chce go odpalić to tak jakby paliwo nie dochodziło może jest ciepło i ssanie się nie włącza nawet na zimnym

StreetRider36
    Użytkownik
    • 20
    • 99Postów:

skuterek123 napisał:

hmm mozesz ew przeczyścić gaźnik jeśli nie był czyszczony, wyczyścić świece, jeżeli nie pomoże.. to ja bym się tym jakoś bardzo nie przejmował :p a moze po prostu aku juz na wyczerpaniu? Jak kręcisz rozrusznikiem to tak już.. prawie zaskakuje ale nie odpala, czy tylko kręci i nic? Być może kompresji nie ma (ale w to wątpię), można ja zmierzyć

StreetRider36
    Użytkownik
    • 20
    • 99Postów:

chyba że to złej jakości paliwo to powoduje

skuterek123
    Użytkownik
    • 62
    • 292Postów:

Możliwe, ze paliwo. Mi też na jednym paliwie mulił a na innym jakby inny skuter. Może filtr paliwa?

StreetRider36
    Użytkownik
    • 20
    • 99Postów:

filtr jest czysty bo nie przerywa, podczas próby odpalania czuć paliwo
    ale odpala tak jakby chciał a nie mógł gdy się rozgrzeje pali od strzała

motosklepzawiercie
    Użytkownik
    • 0
    • 78Postów:

Sprawdź jeszcze świece zapłonową

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button