Jak obsługiwać dany motorower?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #135823
    anonim123
    Użytkownik
    • 3
    • 17Postów:

    Witam mam pytanie,przymierzam się do zakupu motoroweru junak 901 rs lub skutera junak 805 jezdzić będe tylko do szkoły i czasem na przejażdzki z kumplami.Wole motorower jakoś bardziej mnie do niego ciągnie ale jest problem nie wiem jak wrzucać biegi,jak je zmieniać.Nie wiem do czego są różne guziki na kierownicy typu ssanie i inne.Dlatego boję się kupić motorower.Jeśli ktoś mógłby mi to wytłumaczyć wszystko lub bardziej polecić skuter z góry dziękuje.

    #135824
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    Przede wszystkim musisz sobie określić który dla Ciebie będzie bardziej praktyczny. Oba mają wady i zalety.
    Biegów i guzików się nie bój, przyjdzie czas to wszystko opanujesz 🙂

    #135828
    anonim123
    Użytkownik
    • 3
    • 17Postów:

    no wiesz bardziej podoba mi sie motorower a skuter znowu pojemny,na motorowerze sie lepiej wyglada no i tak to u mnie jest 🙁

    #135831
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82
    • 3 102Postów:

    No niestety, na coś trzeba się zdecydować 🙂

    #135832
    anonim123
    Użytkownik
    • 3
    • 17Postów:

    przeje***

    #135843
    anonim123
    Użytkownik
    • 3
    • 17Postów:

    wypowie sie ktos jeszcze?

    #135849
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 28Postów:

    Ja osobiście wole motorowery niż te ,, kible ” na kółkach.
    Biegi, jeżeli ci ojciec lub ktoś kto ma samochod wytlumaczy dobrze to na drugi dzien bedziesz spokojnie jezdzil z skrzynia manualna.
    junak 901 zdecydowanie

    #135857
    anonim123
    Użytkownik
    • 3
    • 17Postów:

    znaczy ja samochodem jezdze sam po polu ;d ale nie wiem czy tak samo jak w motorach czyli wciskasz sprzeglo wbijasz 1 lekki gaz i powoli sprzeglo no i gazu wiecej,mozecie mi jeszcze powiedziec jak jest z biegami 1 do gory,potem luz czy jak?

    #135862
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 28Postów:

    Mniej więcej.
    Jeżeli ruszasz to przytrzynujesz sprzęgło i wbijasz 1. Nastepnie puszczasz powoli sprzęgło (jak już bedzie miał wprawe to bedziesz szybciej puszczać je) i dajesz troche gazu, potem ponownie sprzęgło przytrzymujesz i wbijasz 2 i puszczasz juz normalnie w trakcie jazdy. I tak dalej. Ja mam bartona sprinta i biegi są tak :

    N
    1
    2
    3
    4
    N

    #135863
    anonim123
    Użytkownik
    • 3
    • 17Postów:

    mam jakąś szanse wziąść na odblokowanym kymco super 9 no i kiedy mam wymieniać olej

    #136008
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 28Postów:

    szanse na co?
    olej- zależy, ja wymieniam co 1000km

    #136091
    anonim123
    Użytkownik
    • 3
    • 17Postów:

    no czy dam radę odblokowanym junakiem 901 rs wyprzedzić odblokowane kymco super 9 to jedno moje pytanie,zdecydowalem się wziąść junaka 901 rs i jeszcze tylko pytam czy w nim jest gdzieś chodz mały schowek na dokumenty ?

    #136320
    anonim123
    Użytkownik
    • 3
    • 17Postów:

    Siema mam pytanie czy kranik paliwa to tak zwanne ssanie

    #136326
    Anonim
    Nieaktywny
    • 4
    • 28Postów:

    anonim123 napisał:

    Siema mam pytanie czy kranik paliwa to tak zwanne ssanie

    nie

    #136330
    DeelBeat
    Użytkownik
    • 15
    • 340Postów:

    Kranik paliwa otwiera Nam przepływ paliwa z baku do gaźnika.

    Ssanie to przeważnie mała ‘dźwignia’, którą wzbogacamy mieszankę paliwa na kilka chwil. Przydatne, gdy chcemy odpalić motorower/motocykl w chłodny dzień, czy po kilku dniach postoju.

    #136340
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    anonim123 napisał:

    no czy dam radę odblokowanym junakiem 901 rs wyprzedzić odblokowane kymco super 9 to jedno moje pytanie,zdecydowalem się wziąść junaka 901 rs i jeszcze tylko pytam czy w nim jest gdzieś chodz mały schowek na dokumenty ?

    Super 9 Ci ucieknie na starcie i zniknie za horyzontem. Junak jest wolny na starcie i ma mały v-max. Super 9 pojedzie jakieś 85 junak max 65.

    #136366
    Filippo73
    Użytkownik
    • 2
    • 477Postów:

    Mówiąc szczerze nie spotkałem jeszcze chińskiej biegówki, która byłaby szybsza od skuterów, którymi jeździłem. Faktem jest, że niewiele ich spotkałem.

    #136410
    belebele
    Użytkownik
    • 19
    • 258Postów:

    Niom… Obawiam się, że nawet chinolki (skuterki) w 4t bez blokad Cię objadą :/ W takim motorowerze widział bym 110/125ccm ;]

    #136828
    anonim123
    Użytkownik
    • 3
    • 17Postów:

    no i właśnie tu nasuwa się kolejna myśl.Wymienić cylinder na 70cm ,nie strace gwarancji bo robią to orginalnie za 200zl

    #136861
    DeelBeat
    Użytkownik
    • 15
    • 340Postów:

    Ale to było pytanie, czy jak?

    Jeśli nie stracisz gwarancji i masz kasę, to wymień 😀

    #142564
    BTSJakub
    Użytkownik
    • 6
    • 47Postów:

    Ja na twoim miejscu jakąś bym yamache używaną kupił. Lepszy sprzęt niż chińczyk. Dość młodą kupisz za te pieniądze.

    EDIT@
    Sory nie doczytałem i pomyliłem z 903:P Efekt niewyspania.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button