Jak obsługiwać dany motorower?

Witam mam pytanie,przymierzam się do zakupu motoroweru junak 901 rs lub skutera junak 805 jezdzić będe tylko do szkoły i czasem na przejażdzki z kumplami.Wole motorower jakoś bardziej mnie do niego ciągnie ale jest problem nie wiem jak wrzucać biegi,jak je zmieniać.Nie wiem do czego są różne guziki na kierownicy typu ssanie i inne.Dlatego boję się kupić motorower.Jeśli ktoś mógłby mi to wytłumaczyć wszystko lub bardziej polecić skuter z góry dziękuje.

Przede wszystkim musisz sobie określić który dla Ciebie będzie bardziej praktyczny. Oba mają wady i zalety.
Biegów i guzików się nie bój, przyjdzie czas to wszystko opanujesz :)

no wiesz bardziej podoba mi sie motorower a skuter znowu pojemny,na motorowerze sie lepiej wyglada no i tak to u mnie jest :(

No niestety, na coś trzeba się zdecydować :)

przeje***

wypowie sie ktos jeszcze?

Ja osobiście wole motorowery niż te ,, kible '' na kółkach.
Biegi, jeżeli ci ojciec lub ktoś kto ma samochod wytlumaczy dobrze to na drugi dzien bedziesz spokojnie jezdzil z skrzynia manualna.
junak 901 zdecydowanie

znaczy ja samochodem jezdze sam po polu ;d ale nie wiem czy tak samo jak w motorach czyli wciskasz sprzeglo wbijasz 1 lekki gaz i powoli sprzeglo no i gazu wiecej,mozecie mi jeszcze powiedziec jak jest z biegami 1 do gory,potem luz czy jak?

Mniej więcej.
Jeżeli ruszasz to przytrzynujesz sprzęgło i wbijasz 1. Nastepnie puszczasz powoli sprzęgło (jak już bedzie miał wprawe to bedziesz szybciej puszczać je) i dajesz troche gazu, potem ponownie sprzęgło przytrzymujesz i wbijasz 2 i puszczasz juz normalnie w trakcie jazdy. I tak dalej. Ja mam bartona sprinta i biegi są tak :

N
1
2
3
4
N

mam jakąś szanse wziąść na odblokowanym kymco super 9 no i kiedy mam wymieniać olej

szanse na co?
olej- zależy, ja wymieniam co 1000km

no czy dam radę odblokowanym junakiem 901 rs wyprzedzić odblokowane kymco super 9 to jedno moje pytanie,zdecydowalem się wziąść junaka 901 rs i jeszcze tylko pytam czy w nim jest gdzieś chodz mały schowek na dokumenty ?

Siema mam pytanie czy kranik paliwa to tak zwanne ssanie

anonim123 napisał:

Siema mam pytanie czy kranik paliwa to tak zwanne ssanie

nie

Kranik paliwa otwiera Nam przepływ paliwa z baku do gaźnika.

Ssanie to przeważnie mała 'dźwignia', którą wzbogacamy mieszankę paliwa na kilka chwil. Przydatne, gdy chcemy odpalić motorower/motocykl w chłodny dzień, czy po kilku dniach postoju.

anonim123 napisał:

no czy dam radę odblokowanym junakiem 901 rs wyprzedzić odblokowane kymco super 9 to jedno moje pytanie,zdecydowalem się wziąść junaka 901 rs i jeszcze tylko pytam czy w nim jest gdzieś chodz mały schowek na dokumenty ?

Super 9 Ci ucieknie na starcie i zniknie za horyzontem. Junak jest wolny na starcie i ma mały v-max. Super 9 pojedzie jakieś 85 junak max 65.

Mówiąc szczerze nie spotkałem jeszcze chińskiej biegówki, która byłaby szybsza od skuterów, którymi jeździłem. Faktem jest, że niewiele ich spotkałem.

Niom... Obawiam się, że nawet chinolki (skuterki) w 4t bez blokad Cię objadą :/ W takim motorowerze widział bym 110/125ccm ;]

no i właśnie tu nasuwa się kolejna myśl.Wymienić cylinder na 70cm ,nie strace gwarancji bo robią to orginalnie za 200zl

Ale to było pytanie, czy jak?

Jeśli nie stracisz gwarancji i masz kasę, to wymień :D