Jak nie dac siebie zrobic w ch.. przy zakupie używanego skutera?

Witam mam zamiar kupić skuter peugeot ale użwany bo nie stac mnie na nowy i wiem ze jest strasznie duzo przypadkow takich gdzie skutery zajechane sa sprzedawane na allegro potem po kupnie sie sypia. Jak tego uniknac? Ps nie bd jezdzil do kazdego na ogledziny skutera jak wybrac skuter najpierw na jakiejs aukcji a po przebadaniu mozna spokojnie jechac na oględziny?

http://www.skuterowo.com/tag/skutery-uzywane/

Nie da się kupić skutera bez jeżdżenia na oględziny. Musisz jeździć z kimś kto się zna żeby znaleźć ładny egzemplarz. Mój brat zanim kupił Golfa, szukał go 3 miesiące.. Tak, że ciężko kupić cokolwiek w idealnym stanie i w dobrej cenie. Proponuję Ci zakup po sezonie lub na wiosnę, gdy są tańsze i jest większy wybór w używkach.

Na aukcjach unikaj ogłoszeń z tego typu opisami: Skuter z 2005 roku, sprowadzony, przebieg 5tyś.km. Nowe opony.
Na oględzinach, zwracaj uwagę na gumy kierownicy czy nie są pościerane i klamki hamulcy aby nie były wypolerowane, świadczy to o dużym przebiegu, oraz kanapa ma być bez dziur, przetarć itp.. Jeżeli lagi przedniego zawieszenia szklą się jak lustro, mimo tego że nie ciekną też wskazuje to na duży przebieg...Od strony technicznej, wiadomo, praca silnika ma być cicha, bez metalicznego stukania, 4T ma nie dymić błękitnym obłokiem. Potem przejażdżka, jazda bez trzymanki czy nie ściąga i hamowanie. Dobrze byłoby odkręcić obudowę pasa i zobaczyć w jakim stanie jest wariator, pasek i sprzęgło. Tyle z grubsza... ;)