Jak mieszanka i jaki cyl.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Jak mieszanka i jaki cyl.

Ten temat zawiera 22 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 8 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Elo!
    Powiedzcie mi jaka jest mieszanka oryginalnego skutera 50ccm 1:50?
    I jaka powinna być dla 70ccm 1:40?

Druga sprawa
    Który cyl wybrać:
    Malossi Sport 70:
    http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-70cm3-malossi-sport-peugeot-ludix-jetforce-gaznik-p-2227-1.html?cPath=14336_14356_17961&sessID=45edc813dc9ce5b187ceb4762c68bdc5

Airsal Sport 70:
    http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-cylinderkit-airsal-70cc-sport-peugeot-horizontal-p-4341-1.html?cPath=14336_14356_17961&sessID=45edc813dc9ce5b187ceb4762c68bdc5

I nic innego już znaleźć nie mogę jak byście mogli to dawajcie linki do innych cylów 😛

Anonimowy

z tych dwóch stanowczo malossi 🙂 , airsal nie jest dużo mocniejszy a to jest alu 🙂 a według mnie to wada 🙂 ale co kto lubi

do 70 cc zawsze leje 25 ml czasem więcej zależy jak się chlapnie 🙂 czyli 1:40

do serii w sumie podobnie się leje

na docieraniu 30-35 ml na litr

Anonimowy

wrona napisał:

z tych dwóch stanowczo malossi 🙂 , airsal nie jest dużo mocniejszy a to jest alu 🙂 a według mnie to wada 🙂 ale co kto lubi

a właśnie ja chyba bym wolał alu bo ma lepsze chłodzenie… ale sam już nie wiem…
    ale mówisz że airsal będzie mocniejszy ?

wrona napisał:

do 70 cc zawsze leje 25 ml czasem więcej zależy jak się chlapnie 🙂 czyli 1:40

25ml ale na ile ?
    no dobra a seryjny ile dostaje 1:50 dobrze kojarzę ?
    Czyli jak bym miał 70 i bym zostawił dozownik to lać 100ml na 40l benzyny i będzie git ?

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj Stylowe Jeansy Motocyklowe City Nomad

Polska marka, polska produkcja! Zero kompromisów. Najwyższa jakość i zaawansowane technologie. Wykonane z użyciem włókien 100% DuPont™ Kevlar®. Komplet certyfikowanych protektorów SAS-TEC® z regulacją położenia. Dopasowany krój i nowoczesny design. Poczuj styl, bezpieczeństwo i komfort!

Anonimowy

jak wkłada się sportowy cyl to nie używa się dozownika 🙂 w ogóle dozowniki to jest zło 🙂

Adverion napisał:

a właśnie ja chyba bym wolał alu bo ma lepsze chłodzenie

aa tam ja mojego małossiego katuje niemiłosiernie i zagrzął się dopiero jak dałem kruciutką swiece od kosiarki , a tak to zapierdalał i jescze niewyregulowany porządnie 🙂

Adverion napisał:

airsal będzie mocniejszy ?

airsal jest kapke mocniejszy ale nie da się zrobić szlifa

Adverion napisał:

25ml ale na ile ?

25ml / 1litr czyli 1:40

Anonimowy

Dobra więc kupuje Airsala sport 70 bo ojciec go woli… :mrgreen:
    Do tego łożysko tylko nie wiem czy będzie dobre 12x16x16…
    I powiedz mi raz jeszcze bo nie czaje… Dozownik się zostaje i on będzie dozował ale oprócz tego ile lać do baku ?

Anonimowy

Adverion napisał:

Dobra więc kupuje Airsala sport 70 bo ojciec go woli… :mrgreen:

yy a co on ma do tego ??

Dozownik się zostaje i on będzie dozował ale oprócz tego ile lać do baku ?

skoro wolisz żeby dozownik się zostawał 😀 😀 to dolewaj z 5-10 ml na litr paliwa a na docieraniu 10-15ml

nie wiem ile seryjnie podaje dozownik , ale uwazam że to nie mam sensu trzymac go , bo i tak do baku dolewac oleju musisz a czy 5ml czy 25ml to nie ma różnicy , i poza tym zawsze masz pewność .. a niewiadomow którym momencie dozwnik pujdzie , pompka się zatrze i chuj 🙂

Anonimowy

Jednak przemyślałem to i dozownik pójdzie się kochać i na dotarciu będzie mieszanka 1:35 a później 1:40 i będzie git…

wrona napisał:

yy a co on ma do tego ??

A to że to już nie jest mój skuter tylko brata ? i ja o tym nie decyduje, sam wolałem alu a się zdziwiłem jak on wybrał alu a nie żeliwo dobrze wie że nie można szlifu zrobić ale mówi tyle czasu orginalny był alu i było dobrze to i teraz musi być dobrze …
    Jeszcze muszę wydech wyprostować … A właśnie kurde jak najlepiej wyprostować wydech …?
    I jak z tym łożyskiem to 12x16x16 będzie pasować ?

Anonimowy

Adverion napisał:

A to że to już nie jest mój skuter tylko brata ?

a to chyba że tak 🙂

I jak z tym łożyskiem to 12x16x16 będzie pasować

nie wiem

Adverion napisał:

ale mówi tyle czasu orginalny był alu i było dobrze to i teraz musi być dobrze …

seryjne cyli trzymają grubo ponad 20k , sporty , ledwo ponad 10k

Anonimowy

to i tak styknie przez tyle lat dopiero ma nakręcone 13k
    a jak brat będzie jeździł to prędzej przesiądzie się na moją rs niż skuterem nabije 10k 😛
    tak jeszcze myślę czy był by sens kupić kiedyś w przyszłości gaźnik 17,5 bo teraz jest 12mm czy to by dało znaczące efekty czy tylko by dało tyle o ile…
    a no i jak z tym wydechem masz jakiś patent jak wyprostować wydech jak jest zgięty na kolanku ?

Anonimowy

Adverion napisał:

a no i jak z tym wydechem masz jakiś patent jak wyprostować wydech jak jest zgięty na kolanku ?

wgnieciony czy zagiętył? jak zagiety to prostować tylkona ciepło jakims palnikiem soldinie rozgrzać

Adverion napisał:

tak jeszcze myślę czy był by sens kupić kiedyś w przyszłości gaźnik 17,5 bo teraz jest 12mm

jest sens bo będzie problem z regulacją tego i na pewno będzie odczuwalna różnica jak nawet czuć róznice na 17,5 przy serii cylku

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie