Jak legalnie jeździć skuterem?

Cześć mam do was pytanie?
Jak wiadomo w tym roku w życie weszła ustawa o prawie jazdy AM.
Tylko ze gdy próbuje zapisać sie na kurs w Warszawie szkoła jazdy informuje mnie ze obecnie żadna szkoła nie moze legalnie szkolić na tą kategorię bo urzędnicy złe sformułowali ustawę.
Pytam się więc czy jest jakaś możliwość aby "jakimś sposobem" uzyskać jeszcze kartę motorowerową? Mówiąc dosłownie chodzi o podrobienie, zrobienie karty rowerowej i pobicie pieczątki tez na motorowerową lub jakiś inny sposób?

Lepiej nie ryzykować. Z resztą możesz zrobić sobie prawko A1, jeśli masz odpowiedni budżet i wiek ;)

No właśnie wieku mi brakuje mam dokładnie 15 lat i 6 miesięcy :(

Nie ma takiej opcji, gdyż rowerowe są wydawane w podstawówce, motorowerowe w gimnazjum/liceum. Na karcie z danymi podstawówki nie może być motorowerowa, gdyż takie szkoły nie mają uprawnień do robienia takich kart. Motorowerowych w gimbazach już nie ma. A jeżeli będziesz kombinował z monetami to i tak to wyjdzie, bo głowa orła będzie odwrócona nie w tą stronę co trzeba.

To ciekawe, bo we Wrocławiu rozpoczynają się zarówno szkolenia jak i egzaminy na AM...

Kurde to co ja mam robić jak karty mot. Nie ma już a AM nie mozna zrobic?

Moze wrzuce wam maila którego dostałem ze szkoły jazdy IMOLA w Warszawie otoż

Witam serdecznie,
dziękuję za zainteresowanie się ofertą naszej szkoły i od razu odpowiadam.
Niestety, aktualnie w Warszawie i okolicach, żadna szkoła jazdy nie może szkolić legalnie na kategorię AM prawa jazdy.
Wynika to z niekorzystnej interpretacji przepisów o szkoleniu przez urzędników warszawskiego ratusza,którzy nadzorują szkoły jazdy. Co ciekawe w innych rejonach Polski, lokalni urzędnicy, interpretują nieprecyzyjne przepisy w taki sposób, że szkolenia na kat.AM mogą być prowadzone.
Gdy sytuacja w Warszawie i okolicach wróci do normy, niezwłocznie dam znać.
W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Ryszard Smoter

Kolego masz pozamiatane. Co roku Policja przy ul. Jagiellońskiej 47 organizowała za darmo kursy na kartę motorowerową - testy teoretyczne, praktyczne, obsługa techniczna, ja to wszystko tam zdałem 2 lata temu za darmo, u pielęgniarki szkolnej zrobiłem "pomoc przedlekarska", oraz podpisał mi się wychowawca. Kartę otrzymałem 3 września 2011 roku.
W 2012 roku też były u nich te kursy.
Trzeba było myśleć gdy był czas a nie wszystko na ostatnią chwilę.

Fajnie ze rok temu wogole nie miałem zamiaru wsiadać na skuter

A pytałeś w Wordzie, Wydziale Komunikacji czy choćby innej szkole jazdy?

http://www.maxprawko.eu/kursy/karta-motorowerowa

Napisałem maila do word-u ale jeszcze nie odpisali a do innych szkół zapisałem sobie numery telefonów jutro będę dzwonił

Udaj się do Auto Jaru