Jak dobrze wyregulować gaźnik?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Jak dobrze wyregulować gaźnik?

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  szyszu3 7 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe CactusMan
    CactusMan
    Użytkownik

Od jakiegoś czasu mój skuter 4T pali jak smok,myślałem że benzyna mi ucieka ale jednak okazało się że nie.Dlatego zacząłem regulować śrubką od mieszanki oraz tą od obrotów.Ustawiłem śrubkę od mieszanki na 1,75 obrotu i silnik ładnie pracuje.Przejechałem się 30 km i spalił mi litr paliwa,czyli tyle samo jak przed regulacją,do tego zaczął szarpać przy dodawaniu gazu.Czy ktoś mi pomoże z tym problemem?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Filtr powietrza wyczyść.

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    CactusMan
    Użytkownik

Mam nowy filtr powietrza

Zdjęcie profilowe enter1978
    enter1978
    Użytkownik

może coś ze ssaniem, nie łączy wtyczka albo w ogóle ten zawór od ssania się spierdzielił

Zdjęcie profilowe agentmb
    agentmb
    Użytkownik

CactusMan napisał:
    Przejechałem się 30 km i spalił mi litr paliwa,czyli tyle samo jak przed regulacją,do tego zaczął szarpać przy dodawaniu gazu.Czy ktoś mi pomoże z tym problemem?

Pływak nie zawiesił się? Pompka paliwa nie jest uszkodzona? Nie zmieniałeś dyszy w gaźniku na większa?

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Po pierwsze, zatankuj pod korek.
    Zrób jakąś określoną okrągłą ilość kilometrów, np 50, normalną spokojną jazdą. Potem znowu zatankuj pod korek i zobaczysz ile Ci wejdzie paliwa. Wylicz średnią i będziesz wiedział ile pali. Jak ok 2.5-3 litrów na 100 to raczej normalnie.

CactusMan
    Użytkownik

Panowie a jest jakaś norma w ustawianiu tej śrubki mieszanki ? Ile powinno być obrotów żeby było optymalnie?

Zdjęcie profilowe daruddg
    daruddg
    Użytkownik

Powiem tyle na temat regulacji gaźnika, czy mam wkreconą śrobke na maxa czy odkreconą 3 obroty tak samo jedzie i pali mi 3l/100km. Juz nie mam sily regulowac gaźnika.
    Pozdrawiam cierpliwych.

YIBEN F1 – 2500km

szyszu3
    Użytkownik

jak zrobiłeś 30km i spalił ci litr to norma. czyli pali tak około 3,5l na 100km tak jak praktycznie każdemu. Jak chcesz zeby mniej palił to zmien dysze na mniejszą 🙂

Ja w korkach nie stoje.
Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie