jak dlugo dociera sie skuter?

mam pytanie.do ile kilometrow dociera sie skuter 2 suwowy?

tak do 800. Nie pałuj skuter na jednej prędkości, tylko jeździj z różnymi prędkościami. Delikatnie operuj manetką oraz hamuj silnikiem.
Przykładowo:
10 sekund jedziesz 30km/h, potem przyśpieszasz do 40 km/h, jedziesz 10 sekund, potem przyśpieszasz do 45km/h jedziesz 20 sekund, potem puszczasz manetke i jedziesz 20km/h przez 5 sekund i od nowa.
Ja tak docieram skuter. A jak do świateł dojeżdżasz do już prędzej puść manetkę tak aby skuter dojechał do świateł na luzie bez gazu i bez hamowania.

Zwykle silnik sie dociera 500-1000 km, ja swoj docieralem 400 km.

spoko.Dziekówka :-)

po czym poznac ze silnik jest juz dotarty?

Mniej pali, Lepiej się rozpędza.

izdebski12 napisał:

tak do 800. Nie pałuj skuter na jednej prędkości, tylko jeździj z różnymi prędkościami. Delikatnie operuj manetką oraz hamuj silnikiem.
Przykładowo:
10 sekund jedziesz 30km/h, potem przyśpieszasz do 40 km/h, jedziesz 10 sekund, potem przyśpieszasz do 45km/h jedziesz 20 sekund, potem puszczasz manetke i jedziesz 20km/h przez 5 sekund i od nowa.
Ja tak docieram skuter. A jak do świateł dojeżdżasz do już prędzej puść manetkę tak aby skuter dojechał do świateł na luzie bez gazu i bez hamowania.

W 2T nie powinno się z wysokich obrotów puszczać manetki, bo jest gorsze smarowanie.

Lucek71 masz rację,ale to się tyczy skuterów które mają dozownik "mechaniczny".W moim nowym skuterze jest dozownik elektryczny i w tym wypadku smarowanie jest uzależnione od obrotów silnika - chyba :).

Dozownik elektryczny? Co to? Czy chodzi o wtrysk oleju?

Wiem, że w systemie mieszankowym nie powinno się hamować silnikiem. Ja mam system mieszalnikowy - pompka oleju napędzana jest od wału i podaje ilość oleju zależną od obrotów.

Ja docierałem do 800 - 1000 km. Dźwięk silnika się zmienia trochę po dotarciu i wolne obroty są stabilniejsze.

Ja swój docierałem ok 300km. Najpierw na blokadach (ok. 55km/h), po 300km serwis powiedział, że zdejmują blokady i, że można normalnie jeździć, jednak gaźnik miałem ustawiony na docieranie przez ok.3000km. Jeździłem normalnie, nie katowałem.

Kisiu1981 napisał:

Dozownik elektryczny? Co to? Czy chodzi o wtrysk oleju?
Wiem, że w systemie mieszankowym nie powinno się hamować silnikiem. Ja mam system mieszalnikowy - pompka oleju napędzana jest od wału i podaje ilość oleju zależną od obrotów.
Ja docierałem do 800 - 1000 km. Dźwięk silnika się zmienia trochę po dotarciu i wolne obroty są stabilniejsze.

W Peugeot Jetforce zamiast pompki napędzanej z wału korbowego jest pompka elektryczna do której podpięta jest wtyczka.Pewnie zarządza tym jakiś elektroniczny moduł,myślę że dawkowanie oleju uzależnione jest od obrotów silnika.Mam tego Peugota od niedawna więc nigdzie póki co nie zaglądałem i nie wiem z czym pompka oleju jest połączona ;).

Pewnie impulsator podaje sygnał do pompki elektrycznej, a ona pompuje określone ilości oleju... Tak mi jakoś to właśnie wgląda jak piszesz...