Jak dbać o motorower?

Czesc, w poniedzialek dostane motorower "Romet crs 125" i chce o niego dbac poniewaz bedzie to moj pierwszy motorower ktory bedzie dosyc dobry i nie jest tani bo kosztuje 4 299zl. Zawsze mialem jakiegos taniego skuterka z marketu. I prosze was o dokladna porade jak sie nim opiekowac tzn (co ile wymieniac olej, co ile kilometrow mam jechac z nim na przeglad, jakie czesci i co ile czasu powinno sie wymieniac oraz jakie czesci wymienic na lepsze zaraz po zakupie zeby byl szybszy i lepszy ) chodzi mi o takie podstawowe zasady ktorych musze pilnowac aby motorower byl zadbany i sie nie niszczyl. Mysle ze wiecie o co mi chodzi, dzieki i licze na szybka pomoc. I prosze was jeszcze o rade co zrobic z nim zaraz po zakupie, moge na nim juz jechac tu i tam czy najpierw do przegladu go oddac ? I jak go docierac ? Ile km/h moge max jechac przy docieraniu.

Ps. Co do blokad to gdzie on ma blokady ?

Jesli myslisz ze to motorower to jestes w wielkim bledzie, ale to wielkim. to jest 125ccm a nie 50ccm jak w wypadku motoroweru. Jesli masz prawo jazdy kategori A1 lub A to mozesz sie nim poruszac to drogach publicznych po zarejestrowaniu na MOTOCYKL, zarejestrowanie go jako motorower jest karalne. Mysle tek poniewaz MOTOCYKL posiada homolagacje i pewnie bedziesz nim chcial jezdzic po drogach publicznych. Jesli na polach i jakis drogach gdzie nie ma aut(sciezki na polach/lasach to ok. A co do blokad to 125 za zwyczaj nie maja blokad. Ale jak mozna zamowic MOTOCYKL myslac ze jest to motorower i nie miec na niego prawka zakladajac ze masz tylko karte motorowerowa lub AM.

Z reszta co tutaj mowic, sama nazwa mowi sama za siebie.

A i nawet na wszystkich aukcjach pisze ze 125ccm : http://otomoto.pl/romet-crs-125-4t-M2534874.html

Ja nie moge!!!!

Czlowieku walnalem sie i napisalem motorower a ty mi tu zrobiles wyklad nie na temat, zadalem proste i logiczne pytanie wiec po **uja tutaj piszesz mi te twoje wyklady ? Nie masz nic na temat to nie pisz.

Masz tam malutki napis\\\\\\\"Edytuj\\\\\\\" potem mozesz zmienic sobie to co napisales. Masz Prawko na 125?

Zreszta po twoich tygodniowych wypocinach na tym forum uznalem ze jestes idiota, przepraszam ale tego inaczej nazwac sie nie da. Raz piszesz jakis temat o braku faktury po ODEBRANIU motora i mowisz ze sklep zniknol, teraz juz tajemniczo przyjdzie na dniach nowy motor. Wiedz ze niektorzy uzytkownicy na tym forum jak ja sledza inne Twoje tematy bo interesuja sie Twoja sprawa i tego nie ukryjesz.

Idiota masz na imie, a posty ktore pisze to moja sprawa i chu.j ci do tego, bede pisal co mi sie podoba a ty mozesz mnie pocalowac w du.pe .

Klamiac tez calujesz innych w dupe ale jesli to lubisz to nie mam niz przeciwko:P zachowujesz sie jak dziecko, opanuj sie, to jest forum na poziomie na nie jakis Ask.

Istnieje taki przycisk i ktoś może go wreszcie użyć.
"Zgłoś do
moderacji"

michal98 napisał:

Istnieje taki przycisk i ktoś może go wreszcie użyć.
"Zgłoś do
moderacji"

Tez opcja!:)ale ja nikogo nie zglaszam, jego zdanie, ja nie zgadzam sie to mam to w du...