Interkom

Jaki interkom polecacie? Najlepiej 2 sztuki. Cena do 600zł. Zależy mi głównie na jakości dźwięku, chce słuchać muzyki i czasami rozmawiać. Jeżdżę na 125 więc prędkość nie jest powalająca ważne żeby jakość dźwięku była dobra do ok. 120kmh.
Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:
LWG

o jakości dźwięku zapomnij. Muzyka z interkomów raczej przypomina słuchania muzyki z tranzystorowego radyjka nad rzeczką na rybach. Na więcej nie licz. Wynika to z masy czynników a “taka sobie” jakość przetworników w nich to tylko jedna z nich.
Dużo zalezy od kasku - jak wycisza, jak w nim są umieszczone głosniczki (odległość od ucha…itd).
Kaski z wyższej półki mają najczęściej dedykowane systemy do swoich kaksów a do reszty kupuje sie uniwersalne lepsze lub gorsze. Lepsze robi np CARDO (np SCALA Rider) a tańsze to różnej maści chińczyki (niektóre do złudzenia przypominają np urządzenia CARDO - wnioski sobie sam wyciągnij). Sprawdzonym zestawem u nas jest T-COM SC. Dużo ludzi to ma, paruje się chętnie nie tylko z interkomami swojego typu ale z innymi też.
Ale jakość dźwięku zawsze podobna. Mam SCALA Rider, mam TCOM-SC, w jakimś kasku mam cos co sie identyfikuje jako BLIC albo BLINK II (nie pamietam). Pięknie sie przez nie gada ale słuchanie muzyki to kara.