Inne paliwo i skuter 4t szwankuje

Witam czy to jest normalne że ja w wczoraj zatankowałem do pełna bak paliwa 95 u siebie na stacji paliw i skuterem coś się dziej wczoraj palił od kopa przed tankowaniem za 2 razem a dziś chciałem go odpalić i się męczyłem z odpaleniem 30 minut i kopka jest Luźna a tak nie było a zawszę tankuje w mieście na stacji Orlen.

Nie, to nie jest normalne. Jakoś nie chce mi się wierzyć w teksty o tak diametralnie złej jakości paliwa. Dziesiątki już lat tankuję różne pojazdy na różnych stacjach i co prawda widać jakąś różnice w osiągach, ale nigdy nie zdarzyło mi się by pojazd nie mógł odpalić. Tym bardziej tak banalnie prosta konstrukcja jak silnik skutera - zasilany gaźnikiem - nie ma szans, by paliwo miało wpływ na poprawną pracę silnika. Inni, którzy tak twierdzą, tak naprawdę nie wiedząc co jest grane zwalają na paliwo - bo tak najłatwiej :-)

Od paliwa kopka nie stanie się miękka. Może ci silnik zdycha.

to wszystko się stało jak zatankowałem u siebie na stacji te wszystkie problemy że kopka jest miętka jakby kompresji nie było ciężko odpala kopci z tłumika

co ma kompresja do paliwa? nie rozumiem

no nie wiem a le podaje co się stało po zatankowaniu paliwa u mnie na stacji.

To spuść je do bańki i zalej innego. Będziesz wiedział.

Kisiu1981
To spuść je do bańki i zalej innego. Będziesz wiedział.

tak jak pisałeś wyżej po zalaniu nowego z Orlenu vervy 98 wszystko wróciło do normy tak jak było przed tankowaniem.

To dolewaj tego "gorszego" paliwa tak z pół litra do kazdego tankowania. Szkoda materii.

Miałem podobny przypadek w swoim skuterze zatankowalem na stacji Bliska i po 30 minutach od tankowania , skuter mi praktycznie padł. Zlalem paliwo do butelek nalalem świeżej benzyny i wszystko wróciło do normy , także dla mnie jakość paliwa ma wielkie znaczenie zaznaczę ze mam dwusuwa. Pozdrawiam

Moze nie zauwazyles i rope zalałes :D BO naprawde dziwne zeby az tak zle paliwo było :P ..

Tym bardziej, że silniki skuterów są tak banalną konstrukcją, że jakość paliwa nie powinna mieć większego znaczenia.
Tak jak poprzednik, obstawiam, że zamiast benzyny wlany był olej napędowy - stąd te problemy.