Inca Street : traci moc po mymianie wydechu

Witam !
Posiadam skuter Inca Street 50 2T z cylindrem 70ccm i niedawno załozonym tłumikiem Tecnigas Next-R.
Sytuacja wyglądała następująco, załozyłem cylinder 70 i przejechałem około 2500 km, i potem zmieniłem tłumik, miałem rolki 5g i skuter na strarcie ładnie ciągnął potem miał taka dziure przy 55-65 km/h ze ledwo jechał, a potem znowu ciągnął ładnie do 80km/h, na takiej regulacji zrobiłem jakieś 100 km. Potem załozyłem rolki 4g, skuter ciągnął elegancko od startu az do vmax ale strasznie wył bo za wysokie obroty łapał więc załozyłem rolki 4,5g. Skuter nie wył, nie miał dziury w mocy, ogólnie byłem zadowolony. Zrobiłem około 500 km, i raz poleciałem w trase z kumplami, nie piłowałem go na maxa ale srogo cały czas dostawał po dupie przez jakies 30 km az w końcu zgasł w czasie jazdy, odczekałem chwile i odpalił wiec pojechałem dalej. Pracował i jezdził tak jak przedtem, po kolejnych 50-100 km znowu zaczął mieć dziure przy 50-60 km/h zdziwiło mnie to troche, nawet jak załozyłem rolki znowu 4g to on dalej ma tą dziure, ze startu idzie jak rakieta do 50 potem obroty drastycznie spadaja i brakuje mocy, jak jade około 55 i wtedy dokrece manetke do końca to zaczyna sie dławić ale jak sie przemeczy i dojdzie to 65-70 km/h to znowu idzie dobrze. Co sie mogło stac ? Cylinder sie zaciera czy co ?