inca street - ladowanie

Witam. Mam maly problem z ładowanie w Ince Street. Po naładowaniu aku wszystko działa ok. Ale niestety tylko przez parę dni. teraz nawet nie zakręci, światła na zgaszonym bardzo slabe. Dzisiaj sprawdzam napięcie ładowania w skuterze na odpalonym i na pół gazu i miernik pokazuje niecałe 9V. Wydaje mi się, że to znacznie za malo. Jeżeli ktoś ma w tym temacie jakieś rozeznanie to proszę o wszelkie wskazówki. Nie mam pojęcia czy winnym jest regulator napięcia, czy też prądnica. Wolę się upewnić, niż po kolei kupować i wymieniać wszelkie możliwe części.
Pozdrawiam. Monrob

Prądnica Inci nie radzi sobie z dwoma lampami więc aby pozbyć się problemu z rozładowanym aku musisz odpiąć jedną żarówkę od świateł mijania.

Albo odpiąć jedną żarówkę albo dać nowe słabsze. Seryjnie są 35/35wat
kup sobie 18 lub 25 wat.

@ ups nie doczytałem posta autora wątku. moja wypowiedź tyczy się bardziej nie doładowanego aku.
Przepraszam.

Ale koledzy o czym Wy mówicie?? Żadna wina żarówek...
Czy to napięcie miałeś 9V na włączonych światłach? Zresztą wszystko jedno... poleciała Ci albo prądnica albo regulator, ale częściej leci prądnica w skuterach.
Akumulatory są 12V więc ładowanie musi być wyższe niż wartość akumulatora, w granicach 14,5V ;) tym bardziej że brałeś na pół manetki czyli skuter napewno osiągnął te 4, 5 tyś obrotów...
Nawet jeśli były by światła włączone i silnik by tylko chodził bez dodawania gazu to akumulator powinnien trzymać koło 12V.
Ale nie 9V.
Sprawdź jakie napięcie wychodzi Ci z prądnicy.

maniek niech tez sparwdzi sam akumulatro bo to włąsnie on moze yc powodem. jesli zaczyna dochodzić do zakawaszenia akumulatroa to nawet wysoki prad ładowania w skuterze nic nie pomoze bo akus sie naładuje a po kilku godzinach bedzie "zimny"

Witam. Mam podobny problem. Mam słabe światła w ince street, a konkretnie nie rozjaśniają się przy dodawaniu gazu jak to miało miejsce wcześniej, zastanawiam się czego może byś to wina prądnicy, regulatora napięcia czy też może jakiegoś rozłączonego przewodu. Z góry dzięki za pomoc.

odezwij sie na moje gg a jak zagadasz to wpisz nicka swojego i ze skuterowo to pogadamy

U mnie nie ma akurat nie ma problemu z ładowaniem ale w wielu egzemplarzach się zdarzały. Z reguły pomagało odłączenie jednej żarówki świateł mijania ale jeśli to nie rozwiąże twojego problemu będziemy myśleć dalej. Przede wszystkim trzeba zmierzyć napięcie ładowania akumulatora. Tyle, że światła mijania i drogowe zasilane są z prądu przemiennego, a nie z akumulatora...

U mnie też nie było wcześniej problemu zładowaniem, więc to nie jest raczej wina żarówek bo ich nie wymieniałem i było ok. Po prostu coś "siadło" tylko nie bardzo wiem co, gdy by ktoś wiedział czego to może być wina był bym wdzięczny za info, akumulator odpada bo światła z tego co wiem są zasilane bezpośrednio z prądnicy no chyba że się mylę
:)

Tak, są zasilane bezpośrednio z prądnicy. Trzeba sprawdzić napięcie ładowania i masę oraz wszystkie łączenia elektryczne. Jeśli są ok to padła prądnica.

Nie bardzo wiem które złącza należy sprawdzić, bo trochę ich tam jest.

Patryk95 a sprawdzales ladowanie podczas wlaczonego silnika? to proste, wez miernik elektroniczny podlacz godnie z oznaczeniem czerwony to plus a czarny minus. jesli miernik pokaze prad 14,5 i tak bedzie dluzszy czas wskazywal jest ok ale jesli bedzie szalal to mozna na poczatek wyczyscic kolo magnesowe iskrownika czyt kolo na ktorym sa cewki.