Inca Street 2T - 2 pytania

Witajcie, posiadam w/w skuter, po zimie mam z nim małe kłopoty mianowicie, gdy docisnę manetkę do fula tzn jade jakieś 75-80km/h to z tłumika zaczynia pierdzieć, i przerywać, czasami zdarzyło mu się nawet strzelić marchewą. Drugie pytanie to dla czego przy jakimś wzniesieniu gdy mam dopiero przejechane około 10km/h od zapłonu, silnik jakby tracił benzynę co powoduje natychmiastowe zwolnienie. Pomaga tylko zejście na niższe obroty.
Wszystkie części seryjne. kupiony w salonie rok temu.
Przebieg 7000km. Jedyne co wymieniane to pasek

zobacz czy masz drożny komin.

Wszystkie kanały drożne, mdzi, kolanko tłumika, węże, wyjście spalin cylindra, króciec ssący,

Masz silnik 2T, a tutaj marchewa wynika najczęściej ze zbyt bogatej mieszanki lub złego kąta wyprzedzenia zapłonu. Ewentualnie zmieniałeś wydech i nie dostroiłeś pod niego gaźnika. Czyli albo wyreguluj dobrze gaźnik albo wymień moduł.

Z gaźnikiem mam problem, bo jest otwarty na maxa, i regulacja nic nie daje, bo jak zamknę to i tak jest otwarty chociaż minimalnie. Tłumik niewymieniany, kolanko wydechu czyszczone jest co miesiąc. olej leje motula do dozownika.

Dobra gaźnik ogarniętym okazało że pękł plastik tam i jest git, ale dalej lubi sobie zwalniać