Inca Lambros, głośny tłumik + problem z odpalaniem

Witam, już od zeszłego sezonu ma skuter Inca Lambros, jedynie co w nim zmieniałem to żarówkę, dzisiaj pojawił mi się problem z tłumikiem, strasznie głośno zaczął chodzić podczas jazdy, nie wiem co może być nie tak, dodam że skuter jak jest zimny i na dworze jest dosyć chłodno to ma problem z odpalaniem, jak jest ciepły dzień to nie ma problemów strasznych, no i jak jest zimny silnik to też nie za chętnie odpala, jak ciepły to na dotyk pali :) pomoże ktoś? :)

Co do hałasu, obejrzyj wydech. Może jest dziurawy, a może śruba mocująca się poluzowała.

Jeśli masz problem z odpalaniem na zimnym silniku, to sprawdź jak działa ssanie. Odkręć autoat ssania z gaźnika, uruchom silnik i sprawdź czy iglica ssania po chwili się poruszy. Jeśli się poruszy, to znaczy że jest sprawny, jeśli nie to trzeba go wymienić. Przy okazji warto by dokładnie wyregulować gaźnik.

Co do hałasu już wiem co się stało, tłumik "stracił" śrubki podczas jazdy.. :D wisiał dosłownie na jednej, czego skutkiem było przepuszczanie powietrza, myślę że jutro to samemu naprawie, no i zobaczę jeszcze to odpalanie :)

Dziękuję serdecznie za odpowiedź :)