Inca Lambros, a blokady

Cześć, chciałbym zdjąć blokady w Ince Lambros (przejechane 800km), ale też nie wszystkie (wiem, że to sporo roboty i trzeba się na tym znać), a więc mam pytania odnośnie blokady elektronicznej, wiem, że jest to jakiś kabelek, który trzeba odpiąć.. i na tym kończy się moja wiedza.
Czy można zdjąć samą blokadę elektroniczną?
Jakie będą skutki zdjęcia blokady elektronicznej?
Czy jest to szkodliwe dla skutera?
Jak zdjąć tą blokadę?
Pozdrawiam

Lambros jest "felernym" modelem jeśli chodzi o blokady. Nie ma tam kabelka do obcięcia, trzeba kupować cały moduł w kwocie ok. 100zł.

Ten skuter ma moduł zapłonowy na prąd stały a nie zmienny jak 95% skuterów na rynku (albo na odwrót :) ).

Podobno takie rozwiązanie stosowane jest w wyścigowych skuterach torowych, dokładniejsza mapa zapłonu itp. ale bez akumulatora nie da się jechać jak w innych.

Ok, a mógłbyś podać linka do sklepu z tym modułem?
Rozumiem, że tylko moduł jest potrzebny, aby Lambros był odblokowany?,
Trudno go zamontować?
Pozdrawiam

Taki moduł potrzebujesz:
http://allegro.pl/odblokowany-modul-cdi-zaplonu-do-inca-oryginalny-i2362671548.html

Ja sam kupowałem na tej aukcji, tydzień później sprzedałem skuter. Tak więc jeśli chcesz to mam taki praktycznie nieużywany (dosłownie przez kilka kilometrów) za 80zł.

Sprawdzałem też moduł za 30zł z allegro teoretycznie pasujący do tego skutera, ale niestety, nie działał.

Po zamontowaniu tego modułu skuter wkręca się wyżej o 1000 albo 1500obr jak dobrze pamiętam. Wymiana tego to 10 minut - wystarczy odkręcić kanapę ze schowkiem pod nią i po prawej stronie na ramie (patrząc do przodu skutera) znajdziesz moduł. Zostanie tylko odłączyć moduł (zwykła kostka), wpiąć nowy i cieszyć się jazdą :)

A jaki v-max po wymianie modułu?

kelkocix mylisz sie kolego. Lambros pojedzie bez akumulatora. Po drugie modul nie wystarczy jeszcze gdzies jest blokada. Najlepiej udaj sie do serwisu tam gdzie kupiles skuterek.

Lambrosa normalnie odpalisz i pojedziesz bez aku!. Tam gdzie kupiłeś skuter ci go odblokują, ja płaciłem za odblokowanie 200zł i nie żałuję tej kwoty, większość skuterów zostaje w tyle :D. Osiagi 70km/h prosta, a z górki go zamkniesz :). Pozdrawiam!

Mystek napisał:

Lambrosa normalnie odpalisz i pojedziesz bez aku!. Tam gdzie kupiłeś skuter ci go odblokują, ja płaciłem za odblokowanie 200zł i nie żałuję tej kwoty, większość skuterów zostaje w tyle :D. Osiagi 70km/h prosta, a z górki go zamkniesz :). Pozdrawiam!

Kolego, czy Ty widziałeś Lambrosa na oczy? :/

Ten skuter ma elektroniczne zegary, które wyświetlają prędkość do max 120km/h. Twierdzisz, że z górki zamkniesz licznik czyli rozpędzisz się do licznikowych 120km/h? Pewnie by to było przy obrotach rzędu 12tyś rpm jak nie wyżej. Baaaaaardzo wątpliwa sprawa.

A tu jest temat do którego zapraszam
http://www.skuterowo.com/forums/topic/inca-lambros-2t-modul-zaplonowy-acdc

Tam też forumowicze twierdzą, że z modułem DC jaki ma Inca Lambros nie odpali się skutera bez akumulatora.

Większość skuterów ma licznik analogowy wyskalowany do 80km/h, i takie moje porównanie na szybko napisane tutaj na forum :). Lambrosem jechałem z górki max 86km/h przy prawie 9tyś obr. Miłe zaskoczenie, jak na skuter seryjny, tylko odblokowany to jest wyczyn :). Tak klekocix mam licznik elektroniczny, a skąd to wiesz sprawdzałeś jego fotki w googlach? xD.
Jeśli tak twierdzą to nikłą mają wiedzę na temat tego skutera, albo widzieli go tylko na wystawie w sklepie tak jak Ty hehe :D. Pozdrawiam!

Mystek ja mialem przyjemnosc jazdy tym modelem i wiem ze jest to mozliwe do osiagniecia jednak BARDZO SZYBKO wykonczy to silnik

Mystek napisał:

Większość skuterów ma licznik analogowy wyskalowany do 80km/h, i takie moje porównanie na szybko napisane tutaj na forum :). Lambrosem jechałem z górki max 86km/h przy prawie 9tyś obr. Miłe zaskoczenie, jak na skuter seryjny, tylko odblokowany to jest wyczyn :). Tak klekocix mam licznik elektroniczny, a skąd to wiesz sprawdzałeś jego fotki w googlach? xD.
Jeśli tak twierdzą to nikłą mają wiedzę na temat tego skutera, albo widzieli go tylko na wystawie w sklepie tak jak Ty hehe :D. Pozdrawiam!

Lambrosa posiadałem przez kilka miesięcy (zresztą temat z linka o module AC/DC jest mój jak nie zauważyłeś, więc nie twierdź, że tylko w sklepie go widziałem). Jeździło toto dość poprawnie choć bez rewelacji.

Wychodzi na to, że na tym sprzęcie nie zna się nikt inny jak Ty... ale cóż.

Pozdrawiam

klekocix te slowa cyt.: "Wychodzi na to, że na tym sprzęcie nie zna się nikt inny jak Ty... ale cóż." są skierowane do mnie?

KrzysiekP napisał:

klekocix te slowa cyt.: "Wychodzi na to, że na tym sprzęcie nie zna się nikt inny jak Ty... ale cóż." są skierowane do mnie?

Krzyśku, to chyba było do Mystka...

KrzysiekP napisał:

klekocix te slowa cyt.: "Wychodzi na to, że na tym sprzęcie nie zna się nikt inny jak Ty... ale cóż." są skierowane do mnie?

Do kolegi Mystek oczywiście, dlatego też zacytowałem przy odpowiedzi jego post.