Ile takie cos wytrzyma?

Ile wytrzyma km cylinder airsal 80cc i malossi multivar? Ile takie czesci przewaznie wytrzymuja w skuterach?

Nie wiem ile cylinder wytrzyma, bo nie miałem airsala (na pewno dużo bo cylek wm motor chodził mi 16tyś i nie kwalifikował sie do wymiany) Co do multivara to pewnie wytrzyma więcej niż skuter, u mnie multivar chodził z cylkiem 90ccm, i po 5 tyś km wyglądał jak by przed chwilą został wyjęty z opakowania, jedynie te trzy ślizgi plastikowe były juz do wymiany, ale wariator i rolki były jak nowe (rolki były chinskie) bo malossi daje rolki 7g a mi były potrzebne 8,5g , a takie 8,5g to od ręki w sklepie tylko chińskie. Wariator jest doskonałej jakości, ale i kosztuje parę złotych, mimo tego wart jest swojej ceny.

Cylinder Airsal jest aluminiowy pokryty Nicasilem.. Czy ja wiem.. Nicasil szybciej się zużywa niż tuleja żeliwna. Raz przegrzejesz, tłok spuchnie i cylinder do wymiany, bo położenia po raz drugi Nicasilu jest nieopłacalne. Chociaż z drugiej strony trudniej przegrzać cylinder z tuleją aluminiową, od cylindra z tuleją żeliwną. Zakręć śrubkę w gaźniku od regulacji mieszanki (full powietrza, mało benzyny), i przeleć się w trasę 50 km na tym cylindrze. Zobaczymy ile wytrzyma :)

http://www.scooterkingz.pl/cylinder-naraku-79

z tym wałem seryjnym to już przegięli ;p