Ile skuter może przejechać?

W przyszłym sezonie planuje zrobić sobie dłuższą wycieczkę skuterem.
Mam na myśli trasę ok.200km.
Stąd moje pytanie ile maksymalnie kilometrów mogę przejechać w ciągu jednego dnia skuterem 50cm..

ja przejechałem puki co najwięcej 485 km. Ile zdołasz tyle przejedziesz.

Jak masz chłodzony powietrzem to zrób postój po około 50 km, tak na 30 minut, a jak masz chłodzony cieczą to nie trzeba

Jak jest chłodzony powietrzem to też nie trzeba, nie wiem kto to tak powymyślał, że koniecznie trzeba robić postoje jak jest AC...

Mam skuter chłodzony powietrzem,do tej pory mój najdłuższy dystans ro 120km .
Najgorzej obawiam się,żeby skuter podczas takiej trasy nie odmówił współpracy gdzieś w polu ...

Ja też nie rozumiem postojów co 50km po 30min. Maluchami które miały chłodzenie powietrzem robiło się trasy po 500km bez przerwy i silnik spokojnie dawał radę i pracował przez kilka tyś. km. Osobiście jeszcze ani razu nie zdażyło mi się aby silnik miał całkowicie dość z przegrzania i zgasł lub coś podobnego. Mimo że to AC to prędzej Twoje 4 litery będą prosić o przystanek niż silnik. Moim zdaniem te przerwy po 30 minut to przesada. Rozumiem podczas upałów 35 stopni i jazda w korku przy małych prędkościach wtedy silnik może dostać zadyszki ale mi się to jeszcze nigdy nie przytrafiło i żadnemu z moich znajomych też.

hej ja w ciągu dnia zrobilem najwiecej 420 km. Mysle ze gdybym sam juz nie był zmeczony to spokojnie i 600 km i nic by sie nie stało.

też planuje przetestowac latem zippa i nad morze sie wybieram ok 170 km w jedna stronę.zobaczymy co z tego wyniknie ale nie obawiam sie awarii.trzeba wierzyć że sie uda....

Na moim Kingway`u do tej pory przejechałem ponad 7200 km,jeszcze mnie nie zawiódł na dłuższych trasach.

Ja też miałem plan żeby wybrać się nad morze tylko,że do wybrzeża mam ok. 400 km...

Drogą ekspresową czy autostradą jak np-E77 i E371 nie mogę poruszać się motorowerem? Policja ma prawo zatrzymac taki pojazd? Jakie konsekwencje mogą grozić za poruszanie się powyzszymi drogami?

Nie możesz się po ruszać po drogach ekspresowych (to samo co szybkiego ruchu) i autostradach.
Tak, może zatrzymać pojazd.
Ja słyszałem o 300-500 zł ,ale na własnej skórze się nie przekonałem ;)

Ale zwykłymi np. 78... w sensie zwykłymi krajowymi możesz jak najbardziej ;)

Po drogach ekspresowych i autostradach nie można się poruszać motorowerami.

marcin_wlkp

Taka mała prośba do ciebie: jeżeli nie było by to dla ciebie problemem, to wrzuć jakiś mały filmik z jazdy, bo nigdzie nic takiego z nowym quantum'em r nie widać...

Ja bym zrobił tylko nie mam uchwytu żeby przymocować telefon i nie wiedziałbym nawet do czego. :D

marcin_wlkp ja też planuję podróż nad morze w przyszłe lato, tylko ode mnie jest jakieś 220km ;).

A co do tematu to zależy z jaką prędkością się jedzie. Jak ktoś jedzie non stop v-maxem to bez odpoczynku dla silnika łatwo przytrzeć cylinder. Jeśli jednak silnik nie jest tak obciążony (jazda na niższych obrotach) to można nie robić przerw typowo dla skutera tylko dla siebie. Jakoś nie widzę kogoś jadącego non stop przez kilkaset km na skuterze...

Co do postoju to tylko dla siebie, bo po ok. 150km zaczyna się nagrzewać siedzenie w skuterze(jak jest gorąco) i w tyłek parzy , a po ok. 300km plecy się odzywają. Ja w te wakacje zrobiłem 320km w jeden dzień, ale to według mnie max, bo potem to już czuć jednak zmęczenie.

W połowie października wybrałem się z Warszawy pod Białystok prawie 200 km w jedną stronę Tesco - chińczykiem router bassa/2500 km/ Bez obaw i problemów zatrzymywałem się tylko tankować. Miałem do przejechania obwodnicę do Wyszkowa i koło Ostrowi Maz. Jechałem po poboczu za linią ciągłą, która oddzielała mnie od uczestnictwa w ruchu na drodze ekspresowej.Prywatnie poradził mi to policjant. Może jest to lekkie naginanie prawa ale faktyczni nie wjeżdżając na jezdnię tej drogi z niej nie korzystasz i jeżeli nie stwarza zagrożenia innym uczestnikom ruchu nie jest karygodne, oczywiście zależeć to może tylko od policjanta któremu to może przeszkadzać

jadąc za linią trasą szybkiego ruchu oczywiście złamałeś przepisy ruchu drogowego (przesłanki do wystawienia mandatu), ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej jechać poboczem niż pasem ruchu jeśli już Nemcy gonią i trzeba jechać expresówką.
Ad rem- ja przejechałem ok 215 km bez żadnego postoju ciurkiem ale 4 litery mi to wypominały jeszcze przez cały następny dzień.... :-D

CactusMan napisał:

Drogą ekspresową czy autostradą jak np-E77 i E371 nie mogę poruszać się motorowerem? Policja ma prawo zatrzymac taki pojazd? Jakie konsekwencje mogą grozić za poruszanie się powyzszymi drogami?

Po tych drogach możesz normalnie jeździć ! Ludzie nie piszcie głupot...
Skuterem nie można jeździć [u]TYLKO[/u] po drogach oznaczonych literą S i A (droga ekspresowa i autostrada). E to oznaczenie drogi europejskiej. Pisałem już to dziesiątki razy... :/