Ile pali na 70ccm?

O ile skuter więcej pali na cylku 70ccm

Michał, a mogłeś tak napisać w tytule: *Średnie spalanie przy silniku 4T GY-6 139 QMB 70 cm3* i w poście już nieco szerzej, np. *Jakie jest średnie zużycie benzyny bezołowiowej 95/98 oktanów na 100 kilometrów w ruchu mieszanym (miasto/poza miastem) w odniesieniu do silnika 4T GY-6 139 QMB z wymienionym wyłącznie cylindrem na pojemność 70 cm3 (bez wymiany dedykowanej do takiej pojemności głowicy i wałka rozrządu)?*.

W odpowiedzi taki oto ja, Metros, napisałbym tutaj, że...

Silnik 4T GY-6 139 QMB o pojemności skokowej 72 cm3 (uzyskanej po wymianie cylindra/tłoka i kompletnej głowicy wraz z wałkiem rozrządu na dedykowany do takiej pojemności) z prawidłowo wyregulowanym składem mieszanki (właściwa dysza główna #85 lub #90, odpowiednio ustawiony *poziom/zasięg* iglicy oraz do tego sensowna regulacja gaźnika) powinien zużyć od 2,2 do 2,7 litra bezołowiowej benzyny 95/98 oktanowej w zależności od sposobu traktowania manetki gazu i/lub transportowania dodatkowego... balastu/zestawu głośnomówiącego/pasażera/pasażerki.

Ale ponieważ nie napisałeś/zapytałeś tutaj na forum *pełnym zdaniem*, to ja Ci tutaj nie odpowiem. :D

Pozdrawiam i narka... *młody*. :P

Dzięki za odpowiedź i pouczenie...:-)

Trzymaj się... *młody* dzielnie i kieruj swoim *sprzętem* z rozwagą. :D
Ktoś, kiedyś, musi mi opłacić ze swojej pensji tę moją, hmm, tzw. *emeryturkę*, a liczę też (na wyrost nieco, ale w niedalekiej jednak przyszłości, kto to wie) również i na Ciebie. :D
Dobrej pogody na *skuterowanie* życzę na ten przyszły *łikend-weekend*. :D

P.S. Jesteś jeszcze młody, to teraz nawet... *szalej*, ale może jednak z rozwagą. :D