Ile oleju mobil extra 2t do benzyny skuter na dotarciu

Witam was, zakupiłem olej mobil extra 2T i teraz mam do was pytanie ile tego oleju mam wlać na 1litr benzyny? jaką dawkę stosować? Dodam, że motor jutro będę pierwszy raz odpalał po założeniu nowego cylka.

ps Nie stosuję chińskiego szajsu zwanego dozownikiem

Pozdrawiam

1:40 na pierwszy zbiornik a później 1:50 tj. 25ml a później 20ml/litr

Tak mało ? myślałem, że normalnie się powinno lać 25ml/l :D

Może ktoś jeszcze potwierdzić? Bo zdaje mi się, że 20ml/l to trochę zamało. (boję się zatrzeć)

wiele motocykli ma proporcje benz - olej 1:50 :) ale jak chcesz mieć pewność to możesz i na 1:40 jeździć :) czyli 25ml/l to już zależy od Cb ;) tylko wiedz im więcej oleju lejesz to nie konieczne robisz dobrze dla silnika ponieważ będzie osiadać się więcej nagaru :) Pamiętaj o tym.

a 1:30? lub 1:35?

zamulisz silnik taką ilością

W stosunku 1:30 robiło się mieszanki za czasów PRL-u, kiedy tłumiki wydechu były rozbierane, a łożyskowanie główki korbowodu oparte było na tulei z brązu. Teraz masz łożysko igiełkowe, więc spoko wystarczy 1:50, nawet w okresie docierania silnika. Większa ilość oleju nie da silnikowi żadnych korzyści, wręcz przeciwnie.

dokładnie, 1:30 to się do Jawy 50 robiło, do skutera wystarczy 1:50, na tyle są też ustawiane zazwyczaj dozowniki.

1:50 = również czyściejsze środowisko :)

Do 5l wlałem jakieś 160ml chyba nie za dużo ? Po tej 5 chyba będę lał tak 1:40 lub 1:45 :)

o te 60 ml za dużo. Będzie kopcił i dużo nagaru się będzie robiło. No, ale jak chcesz szybciej remonty robić to lej więcej.

Tu masz o docieraniu i mieszance - piąta wypowiedź. W mojej książce "Jeżdżę motocyklem MZ" jest to samo.
http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/5896-docieranie-etz-250/

Dobra szkoda, że koledzy wyżej sami mówili, że 1:4 będzie dobrze dać więc tak prawie zrobiłem tylko 10ml za dużo dałem

Przez jedną spaloną piątkę paliwa chyba tone ogaru się nie narobi :P

DooOminO napisał:

Przez jedną spaloną piątkę paliwa chyba tone ogaru się nie narobi :P

Nie zaszkodzi, gorzej jakbyś ciągle mieszał większą ilość oleju w przekonaniu że robisz dobrze. Mieszaj 1:50 i będzie ok ;)

Dokładnie ;) Możesz lać 1:40 do silnika i będzie chodził (o to nam chodziło) a reszta zależy już od Cb ;) 1:50 w 100% wystarczy.

Poza tym 1:40 to nie 160ml a 125ml oleju na 5l benz :)

To dam po środku 1:45 :D Dzięki za pomoc

jeszcze pytanko, bo przy większej ilości oleju w mieszance na dotarciu trudniej przegrzać motor nieprawda ?