Ile moge jechac skuterem?

Witam, moje pytanie brzmi ile moge jechac skuterem jesli posiadam dowod osobisty i karte rowerowa? Czytalam ze max 45km/h bo powyzej to musze miec uprawnienia? Skuter jest kupiony od takiego kolesia i prawdopodobnie nie ma blokad.

na dowód to tylko max 45km/h. Powyżej już prawko A.

"na dowód" to pojęcie błędne bo dowód można wyrobić nawet dla 11 latka. Czy to znaczy, że może on jeździć motorowerem?
Jeżeli ukończyłeś 18 lat przed 19 stycznia 2013 r. możesz jeździć motorowerem, którego pojemność nie przekracza 50cm3, oraz teoretycznie prędkość jest ograniczona do 45km/h. Teoretycznie, bo praktycznie nikt tego nie sprawdza, i wszyscy jeżdżą 60km/h

Powiem to samo tylko inaczej.
Jeśli skończyłaś 18 lat przed 1 stycznia 2013 roku możesz, mając w kieszeni dowód osobisty, poruszać się motorowerem, którego konstrukcja umożliwia rozwinięcie maksymalnej prędkości 45 km/h.
Jeśli 18 lat skończyłaś w tym roku musisz mieć prawo jazdy.
Piszesz, że masz dowód, więc wnioskuję, że jesteś pełnoletnia, ale jak kolega wyżej napisał dowód może mieć już noworodek nawet.
Zasadniczo jeśli motorower nie ma blokad powinnaś mieć prawko, a jeśli go nie posiadasz musisz się liczyć z ewentualnymi konsekwencjami, takimi samymi jakie grożą osobie prowadzącej każdy inny pojazd bez odpowiednich uprawnień.

ale bzdury tu wypisujecie , skuter bądź motorower 50 cm3. może maxymalnie jechać 45 km/h , a jeżeli jedzie więcej i go namierzą ( własne ryzyko ) to ma przechlapane pod względem kosztów.

czyżby krążyła bajka, że już kogoś "namierzyli", i miał nieprzyjemności bo jechał 60km/h zamiast 45?

moją złapali jak Quantumkien leciała 70 - udała głupią że mąż coś wiecznie przy piździku robi a na licznik nie patrzała - no i jak to kobiecie - udało się . Przestrzegam tylko jak coś robicie to róbcie to z głową.

Mario1 napisał:

ale bzdury tu wypisujecie , skuter bądź motorower 50 cm3

To są bzdury, bo motorower to również skuter. A skuter to rodzaj nadwozia stosowany w motorowerach i motocyklach.

Tak samo jak osobówka i dostawczak jedno i drugie są samochodami.
a dla twojej wiadomości MAXELL to nie motorower jest skuterem tylko skuter motorowerem. A to jest kolosalna różnica. Jak wątpisz to poszukaj sobie w encyklopedii.

a co to jest dostawczak? Pojazdem dostawczym może być trójkołowiec z naczepą, który jest rejestrowany na motocykl ;], więc nijak nie będzie samochodem.

Nie filozuj :).
Skuter to rodzaj nadwozia stosowany w motorowerach i motocyklach. Koniec, kropka.

Aha rozumiem, ale jesli mimo iz nie mam tych blokad to i tak bede sie stosowac do tych 45km/h i nikt mi nie udowodni ze nie mam blokad jesli bede jezdzila tyle ile jest napisane.

Póki co polska policja nie jest zainteresowana ściganiem tuningowanych motorowerów, co innego w Niemczech, gdzie policja jest wyposażona w specjalne rolki do sprawdzania prędkości. Jeśli nie będziesz łamać przepisów to przy rutynowej kontroli zdjęcie blokad nie zostanie wyłapane, gdyż nie jest widoczne na pierwszy rzut oka.

W sumie, ten co mi sprzedawal skuter mowil ze on nie ma blokad bo jechal nim 70km/h na prostej taki juz kupil z salonu.I on ma 49cm3.

Widze MAXEL że poszukałeś :)))
a czy ktoś z was był w tym roku na przeglądzie z odblokowanym skuterem ?????

Wiem ze duzo osob tak jezdzi, na ulicy stosuja sie do przepisow a tam gdzie nic nie jezdzi jada wiecej. A powiedzcie mi np jesli znak jest 60 km to bez blokad moge tyle jechac czy tyle ile posiada skuter czyli te 45km po ulicy?

Przepisowo w swoim wypadku możesz tylko 45 km/h, ale żeby nie dać się rozjechać większość jeździ szybciej :)

No wlasnie jak mam przejsc przeglad jesli skuter jest odblokowany? A nie posiadam uprawnien tylko sam dowod? Dodam ze skuter jest zarejstrowany na chlopaka ktory ma prawo jazdy kat.B i prawdopodobnie on bedzie jezdzil na przeglad:)

Nie wiem ile w tym jest prawdy ale czytałem w gazecie że 80% skuterów które są zarejestrowane są odblokowane przez co użytkownicy łamią prawo w związku z tym będą dogłębne kontrole ale podczas przeglądów bo na normalnej kontroli drogowej funkcjonariusz policji nie jest w stanie określić czy dony pojazd jest czy może nie jest odblokowany.
Ja osobiście latam na odblokowanym i za 2 miesiące mam przegląd jak to będzie nie wiem !

Mozna tak powiedziec ze ogolnie ja tylko go "pozyczam" bo skuter stoi na faceta ktory mieszka ze mna i jest zarejstrowany na niego. To wydaje mi sie ze chlopaka nie musi sie niczym obawiac skoro ma prawo jazdy kat.B i kat. A:)