Hurricane - nie jedzie

Witajcie. Myślełem na początku że pękł mi pasek, ale nie. Coś stało się w przekładni. Kiedy postawi się skuter na stopce i odpali, słychać okropny, piskliwy, metaliczny dźwięk dochodzący z tego lewego metalowego kółeczka pod pokrywą przekładni. Koło się kręci, ale kiedy chce się pojechać, skuter po prostu nie ma siły. Pasek wydaj się być ok. W porównaniu do nowego, świeżo kupionego wygląda bardzo podobnie. Czytałem że do zdjęcia paska potrzeba klucza pneumatycznego, ale u mnie schodzi on od ręki. Nie wiem co z nim jest. Czy moglibyście mi jakoś pomóc? Nie wiem dokładniej opisać. Co trzebaby wymienić, jaki byłby koszt części? Proszę o odpowiedzi, gdyż nie chcę jeździć z mamą jej Corsą do szkoły ;).

To cos to chyba sprzeglo.

Jeździj simsonem :)

A co do tematu to jak przechylisz w lewo i Ci piszczy, haczy to pewnie bendix o przeciwtalerz waria.

Co do paska żeby go ściągnac trzeba zdjac przeciwtalerz waria i sciagnac go z tulei.. jak schodzi Ci bez tego to dziwna sprawa;p

O Simsona się boje ;).

Chyba nic nie było ściągane. Tata zdjął pasek, założył i rozpalił. Pasek się kręcił, ale na kole nie ma całkowicie mocy ;).

A ile może kosztować naprawa takiego bendixa?

zrob fote.

Fota obracającego się paska? Trololol :D

Może nakręce jutro filmik i wrzuce.

Bo twoj opis jest jak to

-gdzie idziesz?
do sklepu.
-Kup cos..

Zdaję sobie sprawę :). Nakręcę jutro ten filmik. Na razie koniec OT z mojej strony.

bendix na pewno nie sprawia że skuter nie jedzie :)

to wina sprzęgła, paska lub wariatora , ogólnie coś w przekładni - może przełożenia albo coś.

Czemu się o niego boisz? Przecież nikt Ci nic z nim nie zrobi ;p, stawiaj na innym parkingu^^

Boje się że nasypia mi cukru do baku ;). Jeden nauczyciel kiedyś jeździł maluchem i go tak urządzili.

mojemu kumplowi położyli cukier na papierku nad wlewem paliwa, dotknął papierka i cukier chlup do baku. Chamstwo w szkole nie śpi. Mogą też napakować petów do tłumika, ściągnąć fajkę, kabel zapłonowy, licznik, lampę i żarówki. Nawet koła z rowerów ściągali.

^ gimbaza atakuje ;d