HONDA VTR 1000F - nie działa prędkościomierz

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis HONDA VTR 1000F - nie działa prędkościomierz

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 tygodnie, 1 dni temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #694033 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Filip
    Filip

Cześć,

Mam pytanie odnośnie hondy VTR 1000 Fire Storm, mianowicie ostatnio przechodziłem problemy z akumulatorem i wczoraj przestał już chodzić całkowicie kręcić i przyjmować prąd. Dzisiaj wymieniłem akumulator na nowy i mam problem z prędkościomierzem – mianowicie przestał mi całkowicie działać, pokazywać prędkość. Problem jest także z naliczaniem kilometrów bo także nie pokazuje, jedyne co działa to obrotomierz, pozostałe kontrolki itp. Rok produkcji motocykla: 99

#694045 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no to nie masz impulsów do prędkościomierza.
    tylko teraz musisz wyczaić czy od koła lub skrzyni biegów masz linke co biegnie do licznika i dopiero tam jest to zamieniane na prędkosć i przebieg mechanicznie czy też w liczniku jest to zamieniane na impulsy i dalej jest to elektronicznie (przebieg w formie cyferek na wyświetlaczu).
    Czy też już całość masz elektronicznie i przy kole lub w skrzyni biegów masz czujnik VSS (Vehicle Speed Sensor) i z niego już kabelkami impulsy wędrują do zegarów.

Jak już sie dowiesz jaki układ masz to musisz jego elementy posprawdzać.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: HONDA VTR 1000F - nie działa prędkościomierz
Informacje o Tobie: